Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bugatti má rekord, najdrahšie nové auto je La Voiture Noire

15.03.2019, 13:45 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Bugatti má nový rekord. O vrcholné hodnoty však už nesúperí s maximálnej rýchlosti. Hon za ňou mal na starosti Veyron. Teraz si automobilka zapísala rekord, ktorý bude ešte ťažšie prekonať. Má titul najdrahšieho predaného nového auta. Rekord drží La Voiture Noire.

  • Tlačiť
  • 0

V krátkej aukcii po otvorení brán ženevského autosalónu sa podarilo základnú cenu 11 miliónov eur zdvihnúť na 16,7-milióna. Je tak nielen najdrahším Bugatti, ale najdrahším novým autom vôbec. Tento titul mu len tak niekto nevezme, ako to bolo v boji o najvyššiu maximálnu rýchlosť.

La Voiture Noire má nadväzovať na tvary Bugatti Type 57 SC Atlantic, ktoré zmizlo počas Druhej svetovej vojny. Zvyšné tri sa zachovali, štvrté odvtedy nikto nevidel. Možno bude niekde v zabudnutej stodole stále odparkované.

Základ La Voiture Noire je rovnaký ako má aktuálny model Chiron. To znamená aj motor W16 s objemom 8 litrov. Má tiež výkon 1 104 kW (1 500 k) a krútiaci moment 1 600 Nm. Najväčší rozdiel je teda v samotnom tvarovaní vozidla.

Bugatti La Voiture Noire - vzadu je 6 koncoviek výfukuZdroj: Bugatti

Karoséria má základné črty identické, ale detaily sú iné. Vzadu je na celú šírku vozidla jedno veľké brzdové svetlo, pod ktorým svieti nápis Bugatti. Šesť koncoviek výfuku neprekvapí nikoho. Vpredu zase do priestoru viac čnie typická maska chladiča, ktorú automobilka dlhodobo používa.

Je veľká pravdepodobnosť, že Bugatti vyšperkovalo aj interiér, ale to nie je zrejmé, pretože ho nikto, okrem majiteľa, nevidel. Stephan Winkelmann, šéf Bugatti, prehlásil, že vozidlo si kúpil majiteľ, ktorý je nadšenec značky.

Bugatti La Voiture Noire - má pripomínať Type 57 SC AtlanticZdroj: Bugatti

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bugatti, Bugatti Chiron

Diskusia (0 reakcií)