Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bugatti ukázalo Chiron v edícii Noire

13.12.2019, 15:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Bugatti niekedy zvýši cenu svojich modelov špeciálnou sériou. Niektoré Veyrony z limitovaných sérií sú výrazne drahšie aj na trhu jazdených vozidiel. Rovnako na tom bude Chiron, napríklad ako Noire Special Edition. Pritom ide len o vizuálne prvky, ktoré sa zmenili.

  • Tlačiť
  • 1

Samotnou pohnútkou na predstavenie špeciálnej série bol samostatný model postavený z Chironu, La Voiture Noire. Ten bol tak dobre prijatý, že automobilka pripravila Chiron so zodpovedajúcou témou ako Noire Sportive a Noire Élégance.

Ako samotné názvy podedícií napovedajú, Noire Élégance má skôr elegantnú tému. Karosériu má z karbónu, ktorý je priznaný a na maske chladiča v tvare obvyklej podkovy je emblém zo striebra. Temná téma pokračuje všade, aj na brzdových strmeňoch, ktoré sú za diskami s názvom Caractére.

Pripomienka špeciálnej série, nápis Noire je na bočných prvkoch, ale aj na spodnej časti prítlačného krídla. Pri plnom brzdení za pomoci aerodynamickej brzdy bude každý vedieť do akého auta ide zozadu nabúrať.

Verzia Sportive má matný povrch karbónových panelov. Matné sú aj detaily ako výfuk, kolesá a spojlery          . Rovnaký povrch má aj maska chladiča. To je hlavný rozdiel oproti Élégance.

Bez ohľadu na verziu bude za sedadlami stále rovnaký motor W16 so štyrmi turbami, objemom 8 litrov a výkonom 1 103 kW (1 500 k). Celkovo Bugatti vyrobí 20 kusov série Noire a cena bude tesne pod tromi miliónmi eur. Pritom táto séria patrí k tým nudnejším, ak ju porovnáme napríklad s verziou Legend Rembrandt.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bugatti, Bugatti Chiron