Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Číňania sa nenafukovali, Qoros zahviezdil v crash testoch

26.09.2013, 13:04 | Branislav Benčat | ČTK

Spoločnosť Qoros sa stala prvou čínskou automobilkou, ktorej automobil získal najvyššie hodnotenie v európskych nárazových testoch. Firma plánuje ešte v tomto roku začať predaj svojich automobilov na európskom trhu. Vstupuje naň cez Slovensko, začiatkom mesiaca otvorila prvú predajňu na kontinente v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Qoros

Model Qoros 3 Sedan získal v crash testoch nezávislej organizácie Euro NCAP maximálny počet piatich hviezdičiek. To predstavuje výrazný pokrok v porovnaní s predchádzajúcimi testami čínskych automobilov. Automobilka si pred uskutočnením nárazových testov verila, keď podľa vyjadrení zisk plného skóre očakávala.

Podľa Euro NCAP je dokonca Qoros 3 Sedan najbezpečnejším autom, ktoré v tomto roku testovali a jedným z najbezpečnejších celkovo. Porazil aj nedávno hodnotenú Kiu Carens, Mazdu 6, Citroen C4 Picasso a aj novú Octaviu.

V hodnotení ochrany dospelých pasažierov získalo vozidlo 95 percent, v kategórii ochrana detí 87 percent a za ochranu chodcov 77 percent. Asistenčné služby, ktoré sa hodnotia od tohto roku, dostali 81 percent. Celkovo získal model 88 percent, čo zodpovedá piatim hviezdičkám.

"Preukázal dobrú celkovú ochranu so získaním vysokého skóre vo všetkých štyroch oblastiach hodnotenia a predstavuje významný krok vpred v porovnaní s predchádzajúcimi čínskymi výrobcami testovanými organizáciou Euro NCAP," informuje stránka európskeho združenia vyhodnocujúca crash testy.

Nárazovým testom bola podrobená zatiaľ jediná predajná verzia "Elegance". Tá je poháňaná 1,6-litrovým preplňovaným benzínovým motorom s výkonom 156 koní a 6-stupňovou automatickou prevodovkou DCT. Výrobca deklaruje kombinovanú spotrebu paliva 6,3 l/100km a auto dosiahne stovku za 9,7 sekundy. Na Slovensku sa bude predávať za 20 960 eur. Číňania sľubujú, že po rozbehnutí predaja v Európe sa cena ďalších verzií bude pohybovať v nižšej rovine.

"Bezpečnosť našich vozidiel bola od začiatku jedným z našich kľúčových vývojových cieľov. Je to jasný dôkaz, že zákazníci sú pre nás najdôležitejším činiteľom," vyhlásil po úspechu v teste podpredseda Qorosu Volker Steinwascher. Dodal, že dobré hodnotenie očakávali a sú radi, že ich model je jedným z najbezpečnejších v histórii. Za nadštandardne dobré hodnotenie zvlášť pri ochrane dospelých cestujúcich vďaší auto podľa Qorosu  robustnej konštrukcii a dobre spracovaným nárazovým zónam.

Pri vývoji vozidla sa automobilka inšpirovala nemeckým dizajnom. Hlavným dizajnérom značky je podľa agentúry DPA Nemec Gert Volker Hildebrand, ktorý stál napríklad aj za novou podobou vozov Mini po ich vzkriesení pod krídlami BMW. Automobilka spolupracuje so svetovými dodávateľmi ako je Magna Steyr, TRW, Continental, Bosch, Microsoft alebo Iconmobile.

Spoločnosť Qoros chce tento rok začať predaj automobilov vo východnej Európe. Najneskôr do roku 2015 by mali jej vozidlá vstúpiť aj na nemecký automobilový trh, ktorý je najväčší v Európe.

Šéf nemeckého zväzu automobilového priemyslu VDA Matthias Wissmann nedávno varoval pred podceňovaním konkurencie zo strany čínskych automobiliek. "Zatiaľ sa čínske značky sústredia na silne rastúci domáci trh. Počítame ale s tým, že počas niekoľkých rokov zvýšia export, a to nielen do rozvíjajúcich sa krajín," vyhlásil.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Qoros

Diskusia (0 reakcií)