Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo sa stane, keď sa Fiat 500 rozhodne, že chce byť jachtou?

12.07.2018, 13:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Fiat 500 je celkom roztomilé auto, ale dá sa s ním spraviť niečo, čo ho spraví ešte roztomilejším. Šesťdesiat rokov dozadu automobilka predstavila verziu 500 Jolly. Jeho meno v uliciach však bolo Spiaggina. A aktuálne nový koncept, showcar, nesie práve toto meno, ktoré bolo pôvodne prezývkou.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Fiat

Spiaggina je spoločným projektom Garage Italia Customs a śtúdia Pininfarina. Od pôvodného modelu  však koncept prináša niekoľko zásadných odchýlok. Už nemá zadné sedadlá, miesto nich je akýmsi minipick-upom.

Ako interiér, tak aj exteriér dostali kombináciu modrej a bielej. Pri pohľade na interiér zauje aj nové predné sedadlo. Nie sú tam dve samostatné ako v bežných modeloch, ale jedna širšia lavica, ktorá siaha cez celú šírku interiéru. O nastavovaní sedadiel zatiaľ nikto nič nehovoril, ale vidno decentné delenie.

Auto má vodeodolný interiér a dizajnéri nešetrili chrómom. Akcenty z neho sú odkazom na historický model. Dostatočne retro pôsobia aj disky kolies. Trochu menej použiteľné je čelné sklo, ktoré siaha najviac do sfér, ktoré by patrili vozidlám označeným ako speedster.

Fiat 500 Spiaggina - je takým malým americkým pickupomZdroj: Garage Italia Customs

Súčasťou interiéru je aj zadná časť, ktorá evokuje práve povrchy jácht z dreva. Kvôli tuhosti karosérie však bolo nutné nechať aspoň ochranný oblúk za prednými sedadlami. Aj keď Garage Italia Customs hovorí o aute iba ako o koncepte, bude možné väčšinu dielov objednať. To znamená, že takto sa dá prestavať akákoľvek päťstovka s ktorýmkoľvek motorom.

Aj Fiat ponúkne verziu Spiaggina, ale bude vo forme trojdverového modelu s otváracou plátenou strechou.  Bude lakovaná modrou Volare so slonovinovou farbou bočných pásov. Šestnásťpalcové disky kolies budú podobné ako na koncepte.

Fiat 500 Spiaggina - sedadlo je spojenéZdroj: Garage Italia Customs

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Fiat

Diskusia (0 reakcií)