Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Crossover Infiniti QX60 si po troch rokoch vypýtal facelift

23.12.2015, 12:30 | jmr | © 2015 News and Media Holding

Manažment Infiniti, čo je odnož Nissanu, sa jedného dňa podujal na kompletné premenovanie modelov. Každý z nich musí mať v označení Q. Preto sa z modelu JX35 stalo QX60. Číslo už nevyjadruje objem motora, ale dá sa podľa neho určiť porovnávaním veľkosť vozidla.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Infiniti

Automobilka uviedla model JX35 už v roku 2012, ale hneď rok na to prišla s premenovanou verziou. Tri roky produkcie však v automobilovom svete často znamenajú potrebu obmeniť a vylepšiť model, aby si zachoval zákazníkov.

Modernizácia sa vo svetle reflektorov zažiari na autosalóne v Detroite začiatkom roka 2016. Facelift sa prejavil hlavne v prednej časti, kde sa udomácnila charakteristická tvár automobilky. LED predné svetlá sú len na denné svietenie, ostatné funkcie obstarávajú xenónové výbojky.

Kým vonku sú zmeny naozaj viditeľné, interiér ich až toľko nedostal. Crossover je stále luxusnou loďou. Najvýraznejším novým prvkom budú určite mäkšie materiály a vymenená hlavica radiacej páky. Pre sluchové vnemy zase výrobca pridal lepšie izolujúce akustické sklá.

V ponuke budú iba dva motory. Vzhľadom na primárny trh USA je zrejmé, že spaľovať budú benzín. Základom je agregát, ktorý svoj objem prezentoval v pôvodnom názve. Motor s objemom 3,5 litra má usporiadanie valcov V6. Bez akéhokoľvek prepĺňania dosahuje 197 kW (265 k) a 336 Nm.

Infiniti QX60 - radiaca páka je úplne nováZdroj: Infiniti

Druhou alternatívou bude hybridné ústrojenstvo, ktorého základom je 2,5-litrový štvorvalec s kompresorom. Kombinácia s elektromotorom mu udeľuje 184 kW (250 k) a 329 Nm. Obe verzie sú štandardne ponúkané ako predokolky, štvorkolka je za príplatok.

Infiniti vyzdvihuje nové naladenie podvozku, ktoré má vyhladiť jazdu a zmierniť náklony. Posilňovač riadenia má byť zase promptnejší a má poskytovať aj spätnú väzbu. V prípade použitia v Európe by na bežné servisné úkony mala byť schopná ktorákoľvek prevádzka servisu Nissan.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Infiniti

Diskusia (0 reakcií)