Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do Lady 4x4 sa s faceliftom dostala zásadná inovácia

19.12.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Lada 4x4 je so svojim označením celkom novým modelom. Ale reálne je to model starý, ktorému len z označenia vypadlo slovo Niva. Pre modelový rok 2020 si výrobca prichystal niekoľko inovácií, ktoré majú spríjemniť cestovanie.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy

Lada, Lada 4x4

Prvá verzia už legendárneho terénneho vozidla odolávajúceho času sa objavila už v roku 1977. Niektoré veci sa nemenia, takže dizajnovo sa aj najnovší model 4x4 dá ľahko identifikovať a priradiť ku starším zástupcom terénnej ponuky automobilky.

Zvonka sa oproti modelovému roku 2019 vôbec nič nezmenilo. Aspoň nie na základnej verzii. Výbava Urban však bude mať v ponuke aj nové okrúhle hmlové svetlomety integrované do oblejšieho nárazníka. Ale to je všetko.

Najzásadnejšia zmena a najväčší posun do budúcnosti zaznamenala Lada 4x4 vnútri. Nová prístrojová doska má úplne nové ovládanie ventilácie. Je kruhové a nie lineárne páčkové. Takto sa aj Lada 4x4 dostala na rovnakú loď ako väčšina ostatných áut, kde sú rovnako tri kolieska na ovládanie všetkých funkcií.

Lada 4x4 - klimatizácia má kruhové ovládačeZdroj: Lada

Rovnako sa zmenil aj priečinok pred spolujazdcom, ktorý je omnoho väčší ako doteraz a stredový tunel dostal nové držiaky nápojov, keby sa niekto s modelom 4x4 vybral do drive-in. Nové budú aj sedadlá s komfortnejšími charakteristikami a spoľahlivejším mechanizmom sklápania. V ponuke bude aj ich vyhrievanie a tiež elektrické otváranie okien.

Motor s objemom 1,7 litra ostal rovnaký. Ponúka výkon 62 kW (84 k). Z nuly na stovku zrýchli za 17 sekúnd a maximum je 142 kilometrov za hodinu.

Lada 4x4 - nový je digitálny displejZdroj: Lada

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Lada, Lada 4x4