Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Doba diktuje, že aj Jeep musí siahnuť po hybridoch

29.01.2020, 13:00 | jmr | © 2020 News and Media Holding

Emisné normy a pokuty za emisie dostávajú automobilky do neľahkej situácie. Elektromobily ešte nie sú úplne vhodné pre každého a tak nastupujú plug-in hybridy. Do tejto hry sa postupne zapája aj Jeep, ktorý využije technológiu materského Fiatu.

  • Tlačiť
  • 0

Prvými modelmi s hybridným pohonom budú Renegade a Compass, ktoré dostanú úplne rovnaký systém. Bude schovaný za názvom 4xe. Na prvých európskych trhoch sa objavia hybridné modely 9. marca tohto roku.

Systém v oboch autách bude mať pohon všetkých kolies, teda možnosť ho zvoliť. Hybrid bude pozostávať z 1,3-litrového benzínového turbomotora a elektromotora. Celkový výkon systému má byť až 176 kW (240 k), čo práve PHEV dostane na vrchol výkonovej ponuky oboch modelov.

Jeep ponúkne pre modely 5-ročnú záruku na celé auto a na batériu až osemročnú záruku. Nabitie batérie bude možné nabíjačkou s výkonom 3 kW a bude trvať 3 a pol hodiny. So 7,4 kW nabíjačkou tento istý úkon zvládne za hodinu a pol.

Jeep Compass 4xe - výkon sa dostane na 240 koníZdroj: Jeep

Na jedno nabitie majú modely prejsť až 50 kilometrov v cykle WLTP. Výrobca hovorí, že podľa meraní má model emisie 50 gramov CO2 na kilometer. Stovku majú oba modelu za približne 7 sekúnd a maximum je 200 kilometrov za hodinu v hybridnom režime. Výlučne na elektrickú energiu zvládnu maximum 130 kilometrov za hodinu.

Od ostatných verzii budú hybridné Compassy a Renegade odlíšené znakmi 4xe a tiež 19-palcovými zliatinovými diskami a modrými prvkami. V interiéri zase budú zobrazené toky energie na vstavanom dotykovom displeji.

Jeep Renegade 4xe - ponúkne plug-in hybridZdroj: Jeep

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Jeep, Jeep Compass, Jeep Renegade

Diskusia (0 reakcií)