Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dodge Charger predvádza rozšírenú verziu Widebody

02.07.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Americká automobilka Dodge pripravila balík, ktorý spôsobuje, že model Charger vyzerá ešte brutálnejšie ako v prípade doterajších výkonných verzií. Štvordverový sedan predvádza rozšírenú verziu.

  • Tlačiť
  • 0

Rozšírenie sa týka celého auta. Výrazne širšie sú blatníky a na ne nadväzujú nárazníky a prahy. Pozornejšiemu oku neunikne ani nový otvor na maske chladiča. Ten vznikol predelením pôvodnej masky, takže nemá žiaden reálny efekt. Vzadu je zase nový spojler na veku batožinového priestoru.

Charger Hellcat Widebody bude mať pod kapotou rovnaký výkonný motor ako aj užšie alternatívy. Je ním 6,2-litrový prepĺňaný osemvalec. Výkonovo sa dostáva na hodnotu 527 kW (717 k) a krútiaci moment vrcholí hodnotou 881 Nm. Na 60 míľ za hodinu, čo je takmer stovka sa dostane za 3,6 sekundy a maximálne sa rozbehne na 315 kilometrov za hodinu.

Vizuálne zmeny nie sú jedinými vylepšeniami. Model pre modelový rok 2020 získa aj prepracovaný podvozok s adaptívnymi tlmičmi Bilstein. Nový je aj elektrický posilňovač riadenia a tiež brzdový systém s priemerom predných kotúčov takmer 40 centimetrov.

Dodge Chager Widebody - zadný spojler je tiež prepracovanýZdroj: Dodge

Systém Race Cooldown dokáže schladiť kompresor tým, že nechá roztočenú chladiacu vrtuľu, ktorá chladí aj medzichladič stlačeného vzduchu. Line Lock zase zablokuje predné kolesá a povolí pretočenie zadných na zahriatie pneumatík pred štartom šprintu.

Rovnaké rozšírenie bude dostupné aj pre verziu Scat Pack. Tá bude mať všetky atribúty, ktoré má aj Hellcat Widebody, akurát bude mať atmosférický motor. Agregát s objemom 6,4 litra ponúkne 362 kW (492 k) a 644 Nm. Obe verzie širšieho Chargeru majú osemstupňové automatické prevodovky.

Dodge Chager Widebody - interiér nebolo nutné meniťZdroj: Dodge

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Dodge, Dodge Charger

Diskusia (0 reakcií)