Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dodge pridal do ponuky Charger GT s pohonom všetkých kolies

18.12.2019, 15:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Dodge Charger je v ponuke už dlhšiu dobu, konkrétne súčasná verzia od roku 2011. Ale pred ňou bola veľmi podobná už od roku 2006, ktorá začala so štvordverovou karosériou. Stále je však už od roku 2011 vyzretým modelom, ktorý v roku 2015 prešiel faceliftom.

  • Tlačiť
  • 1

Nová verzia ide v stopách Challengeru, ktorý tiež dostal podobný systém pohonu. Nečudo, že model získava nové technológie, tento rok mu rastú predaje a je to najúspešnejší rok Chargeru za viac ako 10 rokov.

Označenie novinky je GT AWD. Dôvodom na vznik Chargeru s pohonom všetkých kolies je možnosť celoročného využívania vozidla nielen v častiach USA, ktoré nepoznajú záľahy snehu. Stále si však zachováva vzhľad muscle car.

Dodge Charger AWD GT - pohon všetkých kolies z neho robí univerzálnejšie autoZdroj: Dodge

S označením AWD GT prichádza inak tvarovaná kapota, masívnejšia maska chladiča, spojler a väčšie kolesá ako sú aj na štandardnom GT s pohonom zadnej nápravy. Aj keď AWD GT ako muscle car vyzerá, tak nejazdí nijako vážne.

Pohon zabezpečuje totiž 3,6-litrový motor V6 s atmosferickým plnením a výkonom 224 kW (305 k). Krútiaci moment je 358 Nm. Nie je to málo, ale V8 v ponuke so štvorkolkou nebude. Pozitívom Chargeru AWD GT bude bez sporu cena. Na americkom trhu bude 34 995 amerických dolárov.

Dodge Charger AWD GT - v interiéri je už zrejmý vek autaZdroj: Dodge

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Dodge, Dodge Charger