Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Drahé parkovanie? 300-tisíc za jedno miesto v New Yorku

13.03.2017, 18:15 | rko

Parkovanie v preľudnenom New Yorku vytvorilo luxusnú kuriozitu na ulici Union Street a 7th Avenue na sídlisku Park Slope v Brooklyne. Za jedno parkovacie miesto zaplatíte 300-tisíc dolárov.

  • Tlačiť
  • 9

Park Slope predstavuje jedno z najžiadanejších sídlisk na newyorskom realitnom trhu. V roku 2010 ho New York Magazine umiestnil na prvé miesto medzi sídliskami v New Yorku, odkazujúc na kvalitné školy, gastronomické prevádzky, nočný život, bezpečnosť či bohatú zeleň. V roku 2012 si v tejto štvrti kúpil neskromný príbytok herec Patrick Stewart, zakotvil tu aj herec Steve Buscemi.

V prípade 300-tisícového miesta však nejde o súkromnú garáž pre jedného. Auto sa bude nachádzať vedľa ostatných, na jednom zo 145 krytých miest. Nechýba výťah, služba 24 hodín denne. O mieste priniesla reportáž televízia CBS.

Neprehliadnite

Realitná spoločnosť Brown Harris Stevens na svojom webe ponúka miesto pod podmienkou, že človek preukáže dostatočnú finančnú bonitu.

Dopyt po parkovaní v tejto časti mesta neustále rastie. Príkladom je práve okolie spomínaného parkovacieho miesta. Naproti cez ulicu bola pôvodne ďalšia garáž, tú však prestavali na bytový komplex a mesto tak prišlo o 300 miest na parkovanie, informuje CBS.

Priemerný disponibilný príjem v tomto meste zvanom Veľké jablko predstavuje 4 135 dolárov podľa štatistického webu Numbeo.com. Pre porovnanie s vecami každodennej potreby – za polliter piva zaplatíte 6 dolárov. Teda namiesto luxusného parkovacieho miesta mohlo byť 50-tisíc pollitrov piva.

Modelové priemerné nové auto Volkswagen Golf 1.4 v tejto oblasti USA stojí približne 23-tisíc dolárov. Hoci by namiesto takéhoto miesta mohol mať človek 13 takýchto áut, VW Golf pravdepodobne nebude v tejto cenovej skupine parkovať.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy New York, parkovanie