Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Elektrický Mercedes eSprinter prejde na nabitie až 150 kilometrov

05.06.2018, 14:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Mercedes, podobne ako Volkswagen, uvažuje aj o alternatívnych pohonoch pre budúcnosť. Mestské zásobovanie by mohlo byť po prijatí opatrení proti naftovým autám celkom problém, pretože väčšina veľkých dodávok jazdí práve na naftu.

  • Tlačiť
  • 3

Elektrický eSprinter vychádza z rozmeru schovaného za označením L2 H2. To znamená dĺžku tesne pod 6 metrov a rázvor osí kolies takmer 4 metre. Objem zadnej časti je 10,5 metra kubického. Celková hmotnosť je, podľa rozdelenia tried 3,5 tony. Lenže balík batérií niečo z užitočnej hmotnosti uhryzne, takže reálne zostane tak 900 kilogramov.

eSprinter prevezme elektromotor od menšieho súrodenca, od eVita. Má výkon 80 kW (109 k) a krútiaci moment 300 Nm. Reálne sa s ním dodávka rozbehne na 80 kilometrov za hodinu úplne bez problému. V prípade potreby dá 120 kilometrov za hodinu, ale toto auto je doma inde ako na diaľnici.

Energiu elektromotorom odovzdávajú batérie s dvomi kapacitami, podľa konfigurácie. Podľa Mercedesu dokáže eSpritner s menšou batériou s kapacitou 41 kWh prejsť, v nepriaznivých podmienkach, čože plnej záťaži a zime, prejsť až 115 kilometrov. Nabitie trvá 6 hodín pri použití palubnej 7,2 kWh nabíjačky.

Batéria s kapacitou 55 kWh ponúkne ešte väčší dojazd. Na nabitie prejde až 150 kilometrov, znova v nepriaznivých podmienkach. Ale väčší balík batérií trvá dlhšie nabiť. S palubnou nabíjačkou trvá 8 hodín.

Mercedes-Benz eSprinter 02Zdroj: Mercedes-Benz

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Mercedes-Benz