Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Elektrický Volkswagen ID.3 si už môžete objednať, pre automobilku je vraj stratový

10.05.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

V súčasnosti si môžete predobjednať nový model od Volkswagenu. Je ním elektrický ID.3, ale má to háčik. Do poradovníka sa môžete zapísať, zaplatiť zálohu, ale samotné auto ešte nebolo predstavené. Odhalenie reálnych tvarov a detailov bude až vo Frankfurte na jesennom autosalóne.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy

Volkswagen

Elektromobil bude veľkosti Volkswagenu Golf, ale má ponúknuť viac priestoru. Napríklad nemusí mať stredový tunel a môže ponúknuť úplne rovnú podlahu.  Kým samotné tvary a tvary interiéru ostávajú zahalené prototypovými maskovaniami, technika už známa je.

V ponuke budú tri alternatívy veľkostí batérií. Základná s kapacitou 45 kWh ponúkne, podľa WLTP, dojazd 330 kilometrov. Stredná kapacita, 58 kWh, prejde na nabitie 420 kilometrov a najväčšia batéria, s kapacitou 77 kWh bude dokáže na nabitie prejsť až 550 kilometrov.

Nabíjanie bude možné z palubnej nabíjačky. Bude mať buď 7,2 kW, alebo 11 kW. ID.3 ponúkne aj možnosť použiť rýchlonabíjanie zo staníc až s 125 kW. Nabitie na 80 percent kapacity tak trvá len 30-45 minút.

VW ID3 - veľkostne je na tom ako GolfZdroj: Volkswagen

Pohon zabezpečí elektromotor s výkonom 125 kW (170 k). Nebude však poháňať predné kolesá, ale zadné. V zadnej časti auta bude aj umiestnený. Nové elektrické auto bude stáť od 30-tisíc eur. Ale štartovacia séria bude mať stredný výkon batérie, pri nej je cena o 10-tisíc eur vyššia.

Prvá séria , nazvaná ID.3 1st bude mať v základnej výbave aj rok nabíjania zadarmo, čo je limitované 2 000 kWh. Predobjednávka znamená zloženie zálohy tisíc eur. Autá sa reálne ku zákazníkom dostanú v apríli 2020.

Možnosť predobjednať si auto ponúkla automobilka v 29 európskych krajinách vrátane Slovenska. Ročne plánuje vyrobiť až 100-tisíc vozidiel. Hovorí sa, že automobilka každý kus dotuje a stráca na ňom 3-tisíc eur.

VW ID3 - základná cena je 30-tisíc eurZdroj: Volkswagen

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Volkswagen