Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ferrari SF90 Stradale je hybridný superšport

30.05.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Taliansky výrobca superšportových vozidiel ukázal nový model s označením SF90 Stradale. Pod kapotou ukrýva prepĺňaný motor V8, ktorému pomáha aj elektrická energia. Novinka využíva hybridné ústrojenstvo.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Ferrari

Exteriér SF90 je poňatý s ohľadom na aerodynamiku, ale stále sa dá rozoznať aj odkaz automobilky. Celkovo je odladené obtekanie vzduchu tak, aby vo vyšších rýchlostiach spôsobovalo prítlak. Pri 250 kilometroch za hodinu to je ekvivalent 390 kilogramov.

Interiér má tvary podobné súčasným vozidlám automobilky, ale zároveň prináša nové displeje a zobrazovacie možnosti aj head-up displeja. Veľa ovládacích prvkov si našlo svoje miesto na volante. Pre Ferrari už začína byť tradíciou absencia páčok pod volantom.

Pohonná sústava pozostáva z motora V8, ktorý produkuje 573 kW (780 k) a 800 Nm. K nemu sa pripája ešte elektromotor vzadu a dva vpredu. Celkový výkon systému je 735 kW (1000 k). Elektromotor má ako zdroj energie tri batérie.

Ferrari SF90 Stradale - má výkon 1000 koníZdroj: Ferrari

Výkon sa na kolesá dostáva aj cez osemstupňovú automatickú prevodovku s dvomi spojkami. Rozloženie motorov prezrádza, že SF90 Stradale je štvorkolkou. Aj to je dôvod, prečo je na stovke za 2,7 sekundy a na dvojstovke za 6,7 sekundy. Na domácej trati vo Fiorane bolo práve SF90 rýchlejšie dokonca ako LaFerrari, aj keď len o 7 desatín sekundy.

V čisto elektrickom režime prejde vozidlo na nabitú batériu až 25 kilometrov. Maximum je pritom 135 kilometrov za hodinu. Očakáva sa, že automobilka začne predávať SF90 Stradale koncom tohto roka, ale oficiálne informácie ešte reálne nie sú dostupné.

Ferrari SF90 Stradale - interiér neprináša výrazné prekvapeniaZdroj: Ferrari

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ferrari

Diskusia (0 reakcií)