Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fiat započíta autá Tesly do európskej flotily, aby splnil emisné normy

07.04.2019, 15:21 | TASR

Automobilový koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) súhlasil, že zaplatí výrobcovi elektromobilov Tesla stovky miliónov eur, aby boli vozidlá Tesly započítané do jeho flotily, čím predíde pokutám za porušovanie nových emisných pravidiel Európskej únie (EÚ). Informovali o tom v nedeľu renomované hospodárske noviny Financial Times (FT).

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Fiat, tesla

Tento krok umožní talianskej automobilke zásluhou Tesly vykompenzovať emisie oxidu uhličitého z jej áut. Zníži tak priemernú hodnotu svojich emisií na prípustnú úroveň, uviedli FT bez podrobnejších informácií o finančnej stránke dohody.

Neprehliadnite

Talianska automobilka vytvorila otvorené spojenectvo s Teslou 25. februára, napísali FT s odvolaním sa na oznámenie zaslané Európskej komisii. Tesla zatiaľ na otázky, aby sa vyjadrila k tejto správe, nereagovala. Ani Fiat Chrysler nezverejnil sumu, ktorú Tesle zaplatí. Uviedol len, že bude „optimalizovať svoje možnosti“ v rámci platných pravidiel, aby splnil normy.

„Spoločnosť FCA je odhodlaná znižovať emisie všetkých svojich produktov,“ uvádza sa vo vyhlásení, podľa ktorého nákup „rezervy“ poskytne koncernu flexibilitu a umožní mu splniť predpisy s čo najnižšími nákladmi.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Fiat, tesla