Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fisker oznámil návrat s elektrickým SUV Ocean

10.01.2020, 13:30 | jmr | © 2020 News and Media Holding

Henrik Fisker sa preslávil dizajnom, ktorý vytváral pre Aston Martin. A následne, po úspechu začal s vlastnou automobilkou, ktorá nesie jeho meno. Jej najúspešnejším vozidlom je model Karma, ktorý prevzala Karma Automotive po bankrote pôvodnej spoločnosti.

  • Tlačiť
  • 1

Návrat na trh bude pokusom s elektromobilom pomenovaným Ocean. Je to crossover s výraznejšími tvarmi, širokými blatníkmi a bohatým presklením. Predná časť má zložité tvary, čo je podpisom automobilky už od modelu Karma.

Ocean bude mať interiér podobný ako väčšina nových elektromobilov. To znamená obrovský vertikálny displej v strede, druhý displej pred vodičom a v ponuke bude aj head-up displej. Ten ponúkne možnosť zobrazovať texty pesničiek, keby mal vodič pocit, že potrebuje karaoke.

Nové elektrické SUV bude mať aj možnosť režimu California. Ten spraví auto čo najviac otvorené, čo znamená otvorenie všetkých okien. Otvára sa pritom aj zadné okno na piatych dverách. Ocean tak bude mať funkcie, ktoré síce nikto nepotrebuje, ale budú celkom unikátne.

Fisker Ocean - predná časť má výrazné tvaryZdroj: Fisker Automotive

O pohone toho veľa Fisker neprezradil. Zatiaľ musí stačiť, že bude mať 80 kWh batérie, ktoré by mali zabezpečiť dojazd až 480 kilometrov. O reálnosti tejto hodnoty je možné pochybovať, keďže podobnú kapacitu ponúka aj Mercedes EQC a na 480 kilometrov sa jednoducho nedostane.

Veľkým lákadlom Oceanu nebude ani zrýchlenie na stovku za tri sekundy, ale cena od 37 499 amerických dolárov. Po využití dotácií na elektromobily, ktoré aktuálne v USA, teda najmä v Kalifornii, existujú, je dokonca 29 999 dolárov. Záujemcovia už teraz môžu zložiť zálohu 250 dolárov. Ale počkajú si až do roku 2022 na svoje vozidlo.

Fisker Ocean - California Mode otvorí všetky oknáZdroj: Fisker Automotive

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Fisker, Fisker Ocean