Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ford dá pod kapotu pick-upu F-150 malý naftový motor

13.01.2017, 11:00 | jmr | © 2017 News and Media Holding

Ford na domácej pôde predstavil novú generáciu najpredávanejšieho auta v USA. Už 35 rokov je ním pick-up F-150 a dokonca medzi truckmi, kam je zaradený, kraľuje už 40 rokov. To znamená, že Ford nemôže spraviť chybu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Ford

Nový pick-up nešokuje asi ničím, čo sa týka vzhľadu. Okrem pracovných verzií budú v ponuke aj luxusné s naozaj výrazným využitím chrómu. Predná maska chladiča dokonca zasahuje až do svetiel, ktoré tým získali tvar písmena C.

Pri konfigurácii bude na výber až 6 druhov diskov s rôznymi tvarmi a priemerom od 17 do 22 palcov. Ložný priestor bude mať tiež niekoľko verzií. Celkový počet dostupných kombinácií bude totožný s tým, ktorý pick-up ponúka už teraz.

F-150 získa s novou generáciou aj nové bezpečnostné systémy. Systém chrániaci pred kolíziou s detekciou chodcov je len jedným z nich. Dôležitým, z pohľadu každodenného používania, bude adaptívny tempomat s úplným zastavením a následným rozbehnutím.

V pick-upe bude možné počúvať zvuk z aparatúry Bang&Olufsen a na displeji sa bude dať zobrazovať obsah mobilného telefónu cez Android Auto a aj cez Apple CarPlay. Vozidlo bude v predaji už tento rok a najväčšou zmenou oproti predchodcovi bude ponuka motorov.

Niektoré agregáty budú totožné, ale nový základ bude V6 s objemom 3,3 litra s výkonom rovnakých 208 kW (282 k) ako mal predchádzajúci 3,5 liter. Základ bude spojený so šesťstupňovým automatom, ale agregáty s objemami 2,7, 3,5 a 5,0 litra budú využívať desaťstupňový automat.

Ford F-150 - od pracovného stroja sa dá dostať aj k luxusnej verziiZdroj: Ford

Rovnako 10 stupňov ponúkne aj trojlitrový naftový motor. Ten sa ale do ponuky dostane až v polke roka 2018. Oficiálne výkony, ani spotreby zatiaľ Ford neoznámil, ale samotná implementácia naftového motora je naozaj veľkou správou. Špekuluje sa o tom, že motor by mohol pochádzať od Jaguaru a Land Roveru.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ford

Diskusia (0 reakcií)