Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ford Focus ST pridáva karosériu kombi

17.05.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Ford má v ponuke aktuálne najvýkonnejší model Focus ST, ktorý kedy v ponuke bol. Od predchodcu neprešiel downsizingom, ale práve naopak. Pod kapotou má motor, ktorého základy sú zhodné s Focusom RS a s Mustangom.

  • Tlačiť
  • 0

Ponuka modelov s logom ST od Fordu bude ešte bohatšia. Automobilka ukázala verziu s najpraktickejšími proporciami. Kombi bude zdieľať všetky riešenia s hatchbackom. Ponuku v cenníkoch a samotnej ponuke dílerov má obohatiť v lete.

Rozdielom oproti hatchbacku bude zadná časť. Výhodou kombi bude teda batožinový priestor s objemom až 608 litrov. Oproti hatcbhacku je to až o 233 litrov viac. Kúpa športovej verzie teda nebude len kompromisom. Rázvor je rovnaký ako v prípade kratšej verzie.

Ford potvrdil, že kombi bude mať tie isté motory. To znamená benzínovú verziu s objemom 2,3 litra a výkonom 206 kW (280 k). Krútiaci moment je 420 Nm. Motor poháňa predné kolesá a spolupracuje, štandardne, so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Za príplatok je možné ju nahradiť sedemstupňovým automatom. Stokilometrovú rýchlosť zvládne za 6 sekúnd.

Ford Focus ST Wagon - kufor má 608 litrovZdroj: Ford

Druhá alternatíva pod kapotou je dvojlitrový naftový motor 2,0 EcoBlue. Ten má výkon 140 kW (190 k) a krútiaci moment 400 Nm. Je jasné, že naftový motor bude pomalší ako benzínový, ale presné údaje automobilka zatiaľ nezverejnila.

Nové kombi sa dostáva do sekcie trhu, ktorá nie je preplnená ako tá s hothatchami. Ostré kombi v tejto triede ponúka Škoda ako Octaviu Combi RS 245, alebo Seat, ktorý má Leon Cupra ST. Na oficálne ceny a presné údaje však bude treba počkať, letný predaj prinesie viac informácií.

Ford Focus ST Wagon - po sklopení sedadiel sa dá v aute aj vyspaťZdroj: Ford

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ford, Ford Focus

Diskusia (0 reakcií)