Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ford konečne ukázal facelift Mondea

21.01.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Ford po štyroch rokoch ukázal modernizovanú verziu modelu Mondeo. Prichádza tri roky po tom, čo inovovanú verziu ukázal v USA. Tam je Mondeo pod iným názvom, volá sa Fusion. A toto meno zase Ford v Európe používal na úplne iný model.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Ford

Na prvý pohľad sa Mondeo podobá až príliš na verziu pred modernizáciou. Najväčšou zmenou spredu je úplne nová spodná časť nárazníka s inými tvarmi okolia hmlových svetlometov. Hlavné svetlá a maska chladiča sú zdanlivo bez zmeny. Najvýraznejšie budú tie hmlovky a to kvôli faktu, že môžu mať LEDky.

Vzadu je toho ešte menej. Svetlá majú výrazný tvar písmena C a spája ich horizontálna chrómová línia. Tá sa tiahne takmer po celej šírke auta. Facelift ešte prinesie nové tvary zliatinových diskov, ktoré budú mať rozmer až 19 palcov.

Do interiéru sa dostane jedna výrazná novinka, ktorá bude ale iba v prípade automatických prevodoviek. Miesto klasickej páky bude mať Mondeo kruhový prepínač ako majú napríklad modely Jaguar. Ford prisľúbil vylepšenie kvality stredovej konzoly. Má sa zlepšiť spracovanie aj materiály.

Veľkou novinkou pre verziu kombi bude možnosť objednať si hybridnú verziu. Doteraz bola táto alternatíva dostupná len pre sedan. Bude to štandardný hybrid bez možnosti nabíjania z elektrickej siete. Základom bude dvojliter s Atkinsonovým cyklom a bude mu sekundovať elektromotor.

Ford Mondeo - systém na displeji je Sync3Zdroj: Ford

Batéria systému bude mať 1,4 kWh a celkový výkon sústavy bude 139 kW (187 k). Ford hovorí o kombinovanej spotrebe 4,4 litra benzínu na sto kilometrov. Kvôli batériám sa zmenší batožinový priestor. Bude mať iba 403 litrov, ale po sklopení zadných sedadiel narastie na 1 508 litrov.

Po kapotou budú aj spaľovacie motory bez elektrických doplnkov. Z benzínovej škály to bude 1,5 EcoBoost s výkonom 123 kW (165 k). Naftu bude reprezentovať 2,0 EcoBlue so štyrmi úrovňami výkonu od 88 kW (120 k) po 140 kW (190 k). Vo výbere nebude chýbať nová osemstupňová prevodovka, ktorú už dostal napríklad S-Max.

Ford tiež vylepšil systém adaptívneho tempomatu s možnosťou kompletného zastavenia a opätovného rozbehnutia. Systém obmedzovača rýchlosti vie, po novom, spolupracovať s kamerou rozpoznávajúcou značky a dokáže limit prispôsobiť.

Ford Mondeo - prepínanie automatickej prevodovky má na starosti kolieskoZdroj: Ford

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Ford