Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ford oslavuje 55 rokov Mustangu špeciálnou sériou

29.07.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Ford si tento rok pripomína 55 rokov od predstavenia modelu Mustang. Za celú dobu sa vystriedalo 6 generácií ikonického športového auta. Niektoré verzie však úplne športové neboli. Súčasná, šiesta generácia, prichádza so špeciálnou sériou pri príležitosti výročia.

  • Tlačiť
  • 1

Špeciálna séria sa bude volať jednoducho Mustang55. Základom pre výročnú verziu je Mustang GT s motorom V8 s objemom 5 litrov a výkonom 331 kW (450 k). Na rozdiel od ostatných, menej špeciálnych verzií, dostal niektoré špecifické prvky.

Kupé bude mať čiernu strechu a rovnakú farbu budú mať prvky na kapote. Rovnaký odtieň z faerbnej škály nesú aj zliatinové disky s priemerom 19 palcov. Ak je však Mustang55 čierny, tak sú prvky na kapote strieborné. Strecha na čiernom kuse ostáva čierna. Na kabriolete je čierna strecha štandardne pre všetky odtiene karosérie.

Ford Mustang55 - pripomína 55 rokov modeluZdroj: Ford

Mriežka chladiča, obe jej časti sú plastové, ale lakované tiež čiernou farbou, dokonca v dvoch odtieňoch. Spojler na kufri je tiež, bez ohľadu na zvolenú farbu karosérie, čierny. A rovnaký odtieň má aj nápis hovoriaci o objeme motora, až na bodku, ktorá je červená.

Interiér dostal obklady pripomínajúce karbón a kožené poťahy so sivým prešívaním. V štandardnej výbave bude figurovať aparatúra Bang&Olusfen, ventiláciu sedadiel, systém Sync3, či štartovanie na diaľku pre automatickú prevodovku.

Pri osemvalci bude na výber z manuálnej šesťstupňovej prevodovky a z desaťstupňového automatu. V oboch prípadoch bude mať Mustang55 špecifickú hlavicu radiacej páky.

Ford Mustang55 - vždy bude mať čiernu strechuZdroj: Ford

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Ford, Ford Mustang