Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ford pridáva do ponuky obytné verzie Transitu Custom

22.01.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Ford má dlhú tradíciu vo výrobe Transitu, ale dlhá je aj spolupráca s výrobcom karavanov Westfalia. Už niekoľko generácii vozidla disponovalo konverziou Nugget, ktorá pridávala dodávke možnosť bývania v jej útrobách. Dalo by sa povedať, že Nugget je obdoba Californie od Volkswagenu.

  • Tlačiť
  • 0

Nový Nugget si ako základ neberie veľký Transit, ale menšiu verziu Transit Custom. V ponuke bude niekoľko verzií a predávať ich majú vybraní díleri značky. Na výber budú dve dĺžkové verzie, rovnako ako pri východiskovom modeli, ale dlhší ponúkne aj možnosť toalety.

Ďalší krok výberu bude voľba, či Nugget bude mať pevnú zvýšenú strechu so šiltovkou nad čelným oknom, alebo výklopný segment. Bez ohľadu na voľbu budú mať obe verzie miesto na spánok pre štyroch dospelých kemperov.

V zadnej časti auta je malá kuchyňa a v strede je bežne jedáleň spojená s obývačkou. Zloženie jedálenského kútika znamená vytvorenie dvoch lôžok a pod strechou si našli miesto ďalšie dve miesta na spanie.

Ford Transit Custom Nugget - v kuchyni je chladnička a varič s dvomi horákmiZdroj: Ford

Vo výbave vozidla sú dva horáky na varenie a chladnička. Odpadová voda z umývadla má miesto v nádrži s objemom 42 litrov. V zadnej časti dodávok je dokonca aj sprcha.

Posledným štádiom výberu je motor. Ponuka je prevzatá zo štandardného Transitu Custom a na výber sú verzie dvojlitrového motora EcoBlue spaľujúceho naftu. Jeden má výkon 96 kW (130 k) a druhý, výkonnejší až 125 kW (170 k).

Ford Transit Custom Nugget - priestor sa dá premeniť na dve posteleZdroj: Ford

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ford, Ford Transit

Diskusia (0 reakcií)