Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ford pridáva praktickejšiu karosériu športovej Fieste ST

18.10.2016, 05:00 | jmr | © 2016 News and Media Holding

Ford mal ponuku modelu Fiesta, so športovým prevedením ST, rozdelenú podľa miesta odbytu. V Európe bola dostupná iba verzia s trojicou dverí a v Amerike len s piatimi dverami. Jedinou európskou zmenou je doplnenie výkonnejšej Fiesty ST200, ale tá ma tiež iba trojicu dverí.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Ford

Novinkou v Európe bude príchod päťdverovej karosérie. Praktickosť sa jej nedá uprieť, nasadanie na zadné sedadlá, umiestňovanie detských sedačiek a používanie predných kratších dverí v úzkych parkovacích miestach budú jednoduchšie scenáre.

Zatiaľ nie je jasné, aký bude na Slovensku cenový rozdiel medzi dvoma karosériami. Bežné verzie sú oddelené 400 eurami, za ktoré je dvojica dverí. Na nemeckom trhu však pre Fiestu ST automobilka uvádza príplatok až 750 eur.

Od roku 2013, kedy Ford uviedol Fiestu ST v Európe si ju zvolilo 38 tisíc zákazníkov. Doplnenie päťdverovej karosérie je výsledkom dopytu na trhu. Výrobca predpokladá, že by mohla zaujať nových zákazníkov a jej trhový podiel by mohol byť až 25 percent predaja všetkých kusov Fiesty ST.

Fiesta ST s piatimi dverami bude mať rovnakú výbavu a rovnakú ponuku piatich farieb. Interiér bude mať sedadlá Recaro, ktoré sú mohutnejšie ako bežné, čo znamená mierne zmenšenie priestoru na kolená pasažierov vzadu.

Ford Fiesta ST - v ponuke pribudne druhá dvojica dveríZdroj: Ford

Pohon bude mať na starosti štvorvalec s objemom 1,6 litra, prepĺňaním, výkonom 134 kW (182 k) a krútiacim momentom 240 Nm. Za 6,9 sekundy hatchback zrýchli na stovku a v kombinovanom cykle dokáže jazdiť za 6,1 litra na sto kilometrov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ford

Diskusia (0 reakcií)