Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Genesis G90 dostal s faceliftom obrovskú masku chladiča

11.12.2018, 10:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Genesis je tá značka, ktorá sa odčlenila od automobilky Hyundai, aby pôsobila honosnejším dojmom. Jedným z jej prvých modelov bol Genesis G90. Veľký sedan konkurujúci BMW radu 7, či Mercedesu triedy S aktuálne prešiel dosť výrazným faceliftom.

  • Tlačiť
  • 0

Na to, že automobil prešiel len vylepšeniami v polovici životného cyklu sa zmenil naozaj poriadne výrazne. Predná časť je kompletne nová. A naozaj kompletne, veď aj kapota je vymenená. Má dva nové prelisy tiahnuce sa od krídel znaku výrobcu.

Maska chladiča má obrovskú mrežu, v ktorej je miesto aj na evidenčné číslo. LED predné svetlá dostali novú líniu, ktorá ich pretína v strede a pokračuje až do boku blatníka. Možno ešte výraznejšie sú zmeny v zadnej časti korábu. Spojené svetlá, veľký nápis na kufri a otvory na koncovky výfukov v nárazníku sú úplne iné ako doteraz.

Genesis G90 - zozadu sú zmeny ešte zásadnejšieZdroj: Genesis

Celkom šokujúcou zmenou zovňajšku je presun smeroviek zo zrkadiel naspäť na blatníky ako bolo donedávna štandardom. Ale kým exteriér je kompletne nový, tak interiér toľko zmien neprebral. Ten je takmer totožný s verziou pred modernizáciou.

Zmenila sa ponuka čalúnenia a najhlavnejšou inováciou je použitie nového informačno-zábavného systému.

Motory budú, aspoň na domácom kórejskom trhu také, ako doteraz. Atmosférický 3,8-litrový šesťvalec a päťlitrový osemvalec bude dopĺňať 3,3-litrový šesťvalec s prepĺňaním. Údaje o výkonoch zatiaľ nie sú spresnené, ale predpoklad je, že aj tie ostali na pôvodných hodnotách.

Genesis G90 - dôležité sú zadné miestaZdroj: Genesis

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Genesis, Hyundai

Diskusia (0 reakcií)