Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Genesis predstavil svoje prvé SUV, je ním GV80

29.01.2020, 10:00 | jmr | © 2020 News and Media Holding

Hyundai už dávnejšie oddelil značku Genesis od mateskej automobilky. Je tým, čím Infiniti pre Nissan a Lexus pre Toyotu. Akurát si stále buduje svoje meno. Po niekoľkých sedanoch sa automobilke podarilo vytvoriť prvé SUV. Model GV80 bude luxusnou alternatívou napríklad ku Santa Fe.

  • Tlačiť
  • 0

Nový model bude spočiatku v ponuke v domácej krajine a následne sa rozšíri do celého sveta. Základom dizajnu luxusne vybaveného SUV bude veľká maska chladiča charakteristická pre modely Genesis. Zaujímavo pôsobia svetlá pozostávajúce z dvoch rovnobežných pásov.

Rovnobežné pásy nie sú len formou pre predné svetlá, ale aj pre zadné a rovnaký motív má aj sekcia v zadnej časti predného blatníka. Genesis postavil konkurenta pre také mená ako BMW X5, Audi Q7, či Mercedes-Benz triedy GLE. Nakoľko sa po takomto aute budú pozerať zákazníci nemeckého tria je druhá vec.

Genesis GV80 - zadné svetlá trochu pripomínajú predchádzajúce Aston MartinyZdroj: Genesis

V interiéri je luxus a tiež obrovský displej. Širokouhlý panel má uhlopriečku až 14,5 palca. Druhý veľký displej nahradil prístroje pred vodičom. Na pohľad je interiér kvalitný a to isté platí aj o akustike. GV80 bude mať systém aktívneho rušenia vonkajších rušivých vplyvov. Takisto ponúkne možnosť čistenia vzduchu.

Na domácom trhu bude mať GV80 pohon všetkých kolies, pričom platforma je zadokolková. Poháňať ho bude trojlitrový šesťvalec spaľujúci naftu. Ten má výkon 206 kW (280 k) a krútiaci moment 588 Nm. V USA ponúkne zase 2,5-litrový štvorvalec s prepĺňaním a výkonom 221 kW (300 k) a V6 s objemom 3,5 litra a výkonom až 272 kW (370 k).

Genesis GV80 - displej je naozaj obrovskýZdroj: Genesis

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Genesis, Genesis GV80

Diskusia (0 reakcií)