Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hennessey spravil šialený Jeep Gladiator s 1000 koňmi

20.06.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Jeep s Wranglerom dlho odolával dopytu po pick-upe. Aktuálna generácia však splnila priania mnohých potenciálnych zákazníkov a v ponuke je aj verzia nazvaná Gladiator. Je úžitkovejšou verziou terénneho vozidla. Práve na túto verziu sa pozrel úpravca Hennessey známy šialenými výkonmi.

  • Tlačiť
  • 0

Verzia Gladiatora od Hennessey, nazvaná Maximus má rovnako extrémny výkon ako ostatné kreácie úpravcu. Ku menu sa pridáva označenie HPE1000, ktoré naznačuje aj množstvo koní pod kapotou, lebo Amerika stále používa konské sily ako mernú jednotku výkonu.

Práve Maximus je prvým Gladiatorom na svete, ktorý ponúkne výkon 736 kW (1000 k). Samotný motor pochádza z verzií Hellcat z modelov Dodge a z Jeepu Grand Cherokee Trackhawk. Ten sa dá kúpiť v krabici a dosahuje výkon 520 kW (707 k).

Hennessey motoru zmenil riadiacu jednotku, chladenie a aj palivový systém. Nový je aj výfuk, čo znamená, že zvukovo bude V8 tiež veľmi zaujímavá. O dynamických parametroch a ani o situácii s trasením kolies, známym pre Wranglery, úpravca nehovorí.

Jeep Gladiator Hennessey Maximus - svetlá výška má 15 centimetrov naviacZdroj: Hennessey

Aby to nebolo len o motore má Maximus aj zmenené disky s priemerom 20 palcov a zvýšenie svetlej výšky o 15 centimetrov. Hennessey pridal aj nové nárazníky a tiež LEDkové osvetlenie. Zvýšenie svetlej výšky a profil pneumatík nenaznačujú, že by auto bolo zbraňou na kľukaté cesty mimo mesta.

Hennessey má v pláne vyrobiť 24 kusov týchto vozidiel. Za každý treba zaplatiť 200-tisíc amerických dolárov, čo je asi 178-tisíc eur. Nie je to málo, ale v cene je zahrnutá aj pôvodná verzia Gladiatoru. To znamená, že cena je za kompletné auto, nie iba za úpravu.

Jeep Gladiator Hennessey Maximus - monštrum má 1000 koníZdroj: Hennessey

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Jeep, Jeep Gladiator

Diskusia (0 reakcií)