Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Honda bude vyrábať malý roadster

31.10.2013, 05:40 | jmr | © 2013 News and Media Holding

Roadster sa už z ponuky Hondy vytratil. Japonská automobilka mala ale v portfóliu kúsok vytvorený podľa zaručeného receptu. Kabína pre dvoch vzadu, motor vpredu, pohon zadných kolies a vysoké otáčky. Nový model S660 vyzerá len na tretinovú náhradu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Honda

Malý otvorený automobil S660 sa ukáže na autosalóne v Tokiu už budúci mesiac. Samotný výrobca ho opisuje ako otvorené športové miniauto. Takže ambície nahradiť S2000, ako to niektoré médiá prezentovali ostanú nenaplnené.

Roadster sa v detailoch ponáša na iný koncept s názvom EV-STER. Ten vyšiel spod plachiet už v roku 2011 a ako názov napovedá, bol poháňaný elektromotorom. Ale S660 bude vybavený spaľovacím motorom bez dodatočných elektromotorov.

Malé auto bude poháňať malý motor. Objem, podobne ako pri pôvodnej S2000 napovedá samotný názov. Celkom 660 centimetrov kubických je rozdelených do troch valcov. S atmosférickým plnením by asi veľa nedokázali, tak poriadny doping pridá turbo.

Honda S660 - futuristický interiér

Výkon sa dostal na 48 kW (64 k). Pohon zadnej nápravy vyžaduje aj medzistupeň, prevodovku. V S660 bude variátor (CVT) so siedmymi predvolenými stupňami. Aj napriek tomu, že výkon nevyzerá dvakrát vysoký, stačí, že si poradí s 900 kilogramami.

Podľa informácií sa koncept dostane do reálnej produkcie v roku 2015. Dovtedy získa odnímateľnú strechu. Jediným problémom bude dostupnosť. Spočiatku sa bude predávať len v domácom Japonsku ako poriadne auto JDM. Určité špekulácie však naznačujú možnosť exportu aj do krajín s ľavostranným riadením, ale v tom prípade bude roadster poháňať litrový turbomotor s výkonom okolo 74 kW (100 k).

Foto - Honda

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Honda

Diskusia (0 reakcií)