Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hyundai dá Sonate prepĺňaný motor

02.04.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Hyundai postupne prezdádza ďalšie špecifikácie modelu Sonata. Nový sedan s atraktívnymi tvarmi ponúkne aj prepĺňaný motor. Prvý agregát, ktorý automobilka predstavila bude práve benzínovým turbomotorom.

  • Tlačiť
  • 0

Pod kapotou sedanu bude teda aj 1,6-litrový štvorvalec s jedným turbom. U nás je známy z modelu Tucson. Sonata využije potenciál jeho výkonu 135 kW (184 k). Štandardom bude spojenie s manuálnou prevodovkou so šiestimi prevodovými stupňami.

Príplatok vozidlu prinesie osemstupňovú automatickú prevodovku. Tá má zvýrazniť slová automobilky o nerušenej a plynulej jazde. Tiež má zabezpečiť dostatočnú reakciu po stlačení plynového pedálu.

Verzia Turbo bude od štandardnejších verzií odlíšená aj vizuálne, ale veľmi decentne. Novú výplň má maska chladiča, Hyundai jej dal názov Parametric Jewell.  Pod svetlami sú otvory, ktoré usmerňujú prúdiaci vzduch a tým znižujú odpor vzduchu. Vzadu sa zmenil nárazník s novými koncovkami výfuku a pribudol malý spojler na kufri.

Hyundai Sonata Turbo - nové otvory usmerňujú vzduch pre menší odporZdroj: Hyundai

Automobilka zatiaľ neprezradila dynamické ani spotrebové parametre nového vozidla.  Ale ukázala aj ako vyzerá verzia Hybrid. Ani tu nie je príliš veľa informácií. Hyundai prezradil, že Sonata Hybrid bude mať solárne strešné panely, ktoré dokážu premeniť energiu až na 1 300 kilometrov ročne.

Aj Hybrid bude vizuálne odlíšený inými nárazníkmi s menšími otvormi a chrómovými lištami.

Hyundai Sonata Hybrid - hybridná verzia využije benzínový agregátZdroj: Hyundai

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hyundai, Hyundai Sonata

Diskusia (0 reakcií)