Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hyundai rozširuje rodinu N o novú karosériu i30 aj na Slovensku, poznáme cenu

04.02.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Hyundai žne značné úspechy s hothatchom i30 N, ale najmä i30 N Performance. Veď sa stal najpredávanejším hothatchom na Slovensku za rok 2018. Nie je sa čomu čudovať, recept na úspech má naozaj výborný a cenovku lákavú.

  • Tlačiť
  • 0

Novinka v portfóliu už hothach nebude. Bude to hotFastback. Práve najkrajšia karoséria radu i30 dostala tiež verziu s vysokým výkonom. A teraz sa dostane aj na Slovensko. Bude v predaji po boku úspešného hatchbacku a tým pádom bude mať divízia N ešte väčšie predaje.

Na výber budú dve verzie dvojlitrového agregátu. V základnej verzii N má motor výkon 184 kW (250 k) a výkonnejší N Performance bude mať 202 kW (275 k). Slabší je na stovke za 6,4 sekundy a silnejší za 6,1 sekundy.  To sú údaje navlas rovnaké ako má kratšia karoséria.

Hyundai i30 Fastback N - zozadu je krajší ako hatchbackZdroj: Hyundai

Rozdiel medzi N a N Performance je presne rovnaký ako v prípade hatchbacku. Fastback tiež bude mať väčší priemer diskov, elektronický samosvorný diferenciál a inak naladený podvozok. Pár zmien je aj vo výbave, ale tie nie sú až také zásadné. Sedadlá z N Performance je možné doplatiť aj do N.  Dôležitým rozdielom je ešte výfuková sústava s ventilom, ktorú má výkonnejší model.

A teraz tá dôležitá správa, i30 Fastback N bude stáť 28 490 eur, ale po zľave 2 000 eur. V cene má aj zimné pneumatiky. Za výkonnejšiu verziu Hyundai pýta, s rovnakým bonusom, 30 990 eur. Ceny sú primerané tomu, čo auto dokáže. A naviac, je to len o 800 eur viac ako za verziu s karosériou hatchback.

Pre Fastback N bude jedinečnou farbou sivá Shadow Grey.

Hyundai i30 Fastback N - atribúty sa zobrazujú na displejiZdroj: Hyundai

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hyundai, Hyundai i30

Diskusia (0 reakcií)