Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jeep s Wranglerom 1941 ukazuje možnosti Moparu

18.03.2019, 14:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Jeep predstavil upravenú verziu modelu Wrangler. Nesie označenie 1941 a vo veľkej miere čerpá z ponuky príslušenstva Mopar. Číselné označenie automobilka vybrala z histórie a označuje rok vytvorenia modelu Willys.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Jeep

Základ pre prestavbu z originálnych dielov poskytol Wrangler Rubicon v trojdverovej konfigurácii. Aj napriek zvýšeniu podvozku o 5 centimetrov ostáva auto stále použiteľné na cestách aj z hľadiska pravidiel cestnej premávky.

Veľa prvkov je čiernych, čo pôsobí naozaj kontrastne ku farbe karosérie. Žltá Hella Yella je naozaj žiarivá a nestratí sa ani v teréne. Podobný ekvivalent je poľovník v reflexnej veste. Čierne sú aj nálepky hovoriace o označení špeciálneho modelu.

Jeep Wrangler Rubicon 1941 - miesto strechy je len plachtaZdroj: Jeep

Strecha verzie je len látková, hardtop výrobca na 1941 neprezentoval. Dokonca ani nie je celá, ale iba akási natiahnutá jednoduchšia alternatíva bez bokov a zadnej časti.

Ponuka motorov je vo Wrangleroch v Európe veľmi jednoduchá. Na výber je dvojlitrový benzínový trubomotor, alebo naftový 2,2-litrový tiež štvorvalec. Na výber je buď osemstupňový automat, alebo šesťstupňový manuál.

Jednotlivé diely z verzie 1941 bude možné objednať v katalógu príslušenstva u predajcov automobilky.

Jeep Wrangler Rubicon 1941 - jednotlivé diely príslušenstva budú dostupnéZdroj: Jeep

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Jeep