Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kia je lepšia ako Lamborghini, len treba porovnávať správne atribúty

25.01.2018, 14:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Niekedy sa podarí automobilkám vytvoriť naozaj zaujímavé a vtipné video propagujúce niektorý model. Práve to spravila Kia s modelom Forte, ktorý sa však u nás nepredáva. Sedan vo videu Kia postavila proti Lamborghini Aventador.

  • Tlačiť
  • 1

Prvou porovnávanou veličinou je praktickosť nastupovania. Logicky vyhráva Kia, pretože má nielen štyri dvere, ale aj ľahšie nastupovanie. Video vyzdvihuje aj tradičné otváranie, ktoré Lamborghini nemá. Takže, podľa tohto metra je to prvý bod pre Kóreu.

Druhý bod pre Forte prichádza pri otváraní zadného priestoru. Kia po elektrickom otvorení odhalí batožinový priestor. Aventador má na rovnakom mieste motor. Lambo má však vpredu tretinový kufor oproti Forte. Ak je teda táto veličina naozaj nutná, tak je voľba jasná.

Kia ako dôležitý prvok uvádza aj to, že Forte má vnútri dotykový displej, kým Lambo má príliš veľa tlačidiel. Štvrtý bod Kia získava za to, že odvezie o štyroch pasažierov viac. Len nie s takým štýlom ako taliansky býk.

V ďalšej časti zabodoval aj Talian, má predsa vyšší výkon, čo znamená lepšie zrýchlenie a vyššie rýchlosti. Kia to vo videu zhodnotila, že Aventador je trošku rýchlejší. Piaty bod proti jednému získava Kia pri pohľade na cenu. To je celkom logické.

Síce je celé porovnanie nezmysel, ale video je príjemne spravené a má nápad.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Kia, Lamborghini