Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pridáva sa ďalšia automobilka. Kia stopne výrobu

19.03.2020, 09:52 | TASR

Spoločnosť Kia Motors Slovakia preruší výrobu automobilov v Tepličke nad Váhom od pondelka 23. marca, informoval hovorca spoločnosti Ján Žgravčák.

  • Tlačiť
  • 0

„Kia Motors Slovakia s plným vedomím a zodpovednosťou za zdravie zamestnancov a ich rodinných príslušníkov a za účelom zabránenia šírenia nového koronavírusu dočasne preruší výrobu. Toto opatrenie sa vzťahuje na všetkých zamestnancov, okrem tých, ktorých prítomnosť je nevyhnutná,“ uviedol.

Neprehliadnite

Kia Motors Slovakia je jediný výrobný závod spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Vybudovali ho v rokoch 2004 až 2006. Výrobu automobilov, ako aj motorov pre osobné autá, spustili v decembri 2006.

Na Slovensku v súčasnosti zamestnáva Kia viac ako 3 800 ľudí. Vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách – päťdverový Ceed, Sportswagon, ProCeed, Kia XCeed a športovo-úžitkový Kia Sportage. Od začiatku sériovej výroby opustilo brány závodu už viac ako 3,4 milióna vozidiel a päť miliónov motorov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kia, koronavírus, Slovensko

Diskusia (0 reakcií)