Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kým elektromobil nenabijete rýchlo ako mobil, nik si ho nekúpi, tvrdí BMW

02.11.2019, 17:26 | TREND.sk

Vývoj elektrických vozidiel je veľkým úspechom, no bez potrebnej infraštruktúry nemajú elektromobily potenciál, povedal v rozhovore pre portál Autobild Stephan Neugebauer, riaditeľ globálnej výskumnej spolupráce BMW.

  • Tlačiť
  • 21

Kým členské krajiny EÚ nebudú vynakladať prostriedky a dotácie na budovanie nabíjacích staníc, nikto si elektrické auto nekúpi, tvrdí. Tiež sú podľa neho elektromobily príliš drahé a majú malý dojazd.

Neprehliadnite

„Nikto si nekúpi elektrické auto, ak ho nemôžete nabíjať v blízkosti svojej práce alebo domova. Preto musíme pokračovať v partnerstve s Európskou úniou a nezameriavať sa len na vývoj samotných vozidiel, ale aj na spoluprácu s energetickými spoločnosti a obcami,“ povedal pre Autobild.

Okrem samotných nabíjacích staníc kladie dôraz aj na vývoj rýchlonabíjačiek. S. Neugebauer tvrdí, že elektrický automobil dokáže zaujať spotrebiteľov iba vtedy, ak bude nabíjanie rovnako jednoduché ako nabíjanie mobilov.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy BMW, elektromobily