Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lamborghini odlíšilo modernizáciu Huracanu skratkou Evo

10.01.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Lambroghini Huracan je v ponuke, ako náhrada za Gallardo, už od roku 2014. Ako každá iná automobilka, aj tá zo Sant' Agaty musí pracovať na modernizovaní svojich modelov. Aktuálne preto prináša inovovanú verziu Huracanu označenú doplnkom názvu Evo.

  • Tlačiť
  • 0

To, čo je zraku ukryté je zmena výkonu agregátu. Už bude mať rovnaký výkon ako verzia Performante pred faceliftom. V10 s atmosférickým plnením bude dosahovať výkon 471 kW (640 k) pri 8 000 otáčkach a krútiaci moment 601 Nm pri 6 500 otáčkach.

S hmotnosťou iba 1 422 kilogramov je Huracan Evo schopný dosiahnuť stokilometrovú rýchlosť za 2,9 sekundy, čo je o 0,3 sekundy skôr ako mal základ pred faceliftom. Maximum sa ustálilo na hodnote 325 kilometrov za hodinu.

Ešte výraznejšou schovanou zmenou je lepšie ovládanie. To zabezpečí natáčacia zadná náprava. Konštruktéri inak naladili aj adaptívny podvozok, ktorý reaguje omnoho rýchlejšie ako doteraz. Systém pohonu všetkých kolies dokáže zase smerovať všetok výkon na jedno koleso.

Lamborghini Huracan Evo - výkon sa dostal na 640 koníZdroj: Lamborghini

Zvonka sa Huracan Evo tiež inšpiruje práve u predfaceliftového Performante, akurát chýba obrovské krídlo v zadnej časti. Nový je predný nárazník, ktorý pôsobí ešte dynamickejšie ako doteraz. Inak vyzerajú aj otvory na prívod vzduchu na bokoch a premodelovaním vzhľadu prešli aj zliatinové disky.

Veľká zmena prichádza vnútri. Miesto klasických prepínačov je v strede veľký, 8,4-palcový displej, ktorý nahrádza mnohé tlačidlá. Ním sa nastavujú sedadlá, klimatizácia, ale ovládať sa ním dajú aj prepojené mobilné telefóny cez Apple CarPlay. Ovládanie je možné aj hlasom.

Lamborghini Huracan Evo - interiér má veľký dotykový displejZdroj: Lamborghini

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Lamborghini, Lamborghini Huracan

Diskusia (0 reakcií)