Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lamborghini otvorilo Huracan Evo, pribudol Spyder

07.03.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Taliansky výrobca športových vozidiel zo Sant’ Agaty Bolognese len nedávno ukázal inovovaný model Huracan, ktorý v názve používa slovo Evo. Teraz k nemu pribudla aj otvorená verzia, fungujúca s označením Huracan Evo Spyder.

  • Tlačiť
  • 0

Najväčšou zmenou oproti kupé je samozrejme strecha. Tá je látková a dokáže sa zložiť v priebehu 17 sekúnd. Akciu je možné vykonať až do rýchlosti 50 kilometrov za hodinu. V prípade náhleho dažďa tak netreba zastavovať úplne. Ale zároveň tvar auta zabezpečí, že od nejakej rýchlosti sa dážď do interiéru nedostane.

Huracan Evo Spyder bude vážiť viac ako kupé. Je to kvôli samotnému mechanizmu strechy, ale aj kvôli spevneniam karosérie. Kým kupé má 1 422 kilogramov pohotovostnú hmotnosť, otvorená verzia má až 1 542 kilogramov.

Lamborghini uvádza, že nový Huracan Evo Spyder disponuje päťkrát takým prítlakom ako predchádzajúci Huracan. Aerodynamické úpravy zahŕňajú nový predný spojler a vyššie vyvedené výfuky. Výfuky pomáhajú pri lepšom prevedení spodnej časti vozidla.

Lamborghini Huracan Evo Spyder - maximálnu rýchlosť zdieľa so zavretou verziouZdroj: Lamborghini

Pohon zabezpečuje atmosférický desaťvalec s objemom 5,2 litra. Ten prináša 471 kW (640 k) a krútiaci moment vrcholí hodnotou 600 Nm. Roadsteru s pohonom všetkých kolies tak zabezpečuje, že dosiahne čas zrýchlenia na stokilometrovú rýchlosť len 3,1 sekundy. Kupé stačí o 0,2 sekundy menej.

Maximum je pri oboch karosériách rovnaké, obe vyvinú 325 kilometrov za hodinu. Zásluhu na zrýchlení má aj automatická prevodovka so siedmimi stupňami a dvomi spojkami. Taliani uvádzajú, že na dvojstovke je Huracan Evo Spyder za 9,3 sekundy, čiže skôr ako veľa áut na stovke.

Lamborghini Huracan Evo Spyder - interiér pochádza z kupéZdroj: Lamborghini

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Lamborghini, Lamborghini Huracan

Diskusia (0 reakcií)