Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lamborghini pripravilo koncept pretekárskeho Urusu

21.11.2018, 13:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Lamborghini Urus je odpoveďou automobilky na požiadavky zákazníkov. Je podobným krokom ako bol Cayenne pre Porsche, či Levante pre Maserati. Má veľkú šancu stať sa najpredávanejším modelom automobilky. Lamborghini k nemu predstavilo aj pretekársku alternatívu.

  • Tlačiť
  • 0

Super Urus má dodatok ST-X, podobne ako rýchle Fordy. Aj keď táto verzia vznikla zatiaľ iba ako koncept, Squadra Corse má v pláne malosériovú výrobu pre vlastný značkový pohár zahŕňajúci práve tieto automobily SUV.

Zmien je celkom dosť, vidno najmä novú kapotu s odhaleným karbónom a vpredu sú masívnejšie otvory na prívod vzduchu k pohonnej jednotke. Vzadu si našlo miesto prítlačné krídlo a výfuky so šesťuholníkovým tvarom.

Urus ST-X stojí na 21-palcových diskoch obúvajúcich pneumatiky Pirelli. Najväčším pokrokom verzie je zníženie hmotnosti. Oproti sériovému kusu sa podarilo ušetriť až 25 percent. Treba však rátať s faktom, že toto išlo aj na úkor vnútorného komfortu, keďže auto je striktne na súťaženie.

Lamborghini Urus ST-X - vzadu je prítlačné krídloZdroj: Lamborghini

Pohon zabezpečuje úplne sériový agregát. Má rovnakých 478 kW (650 k) a 850 Nm. Palivo je v špeciálnej nádrži schválenej FIA a celkovo je tento Urus trochu zdvihnutý a dostal vnútorný ochranný rám, keby došlo k prevráteniu.

Sériová produkcia je podmienená štartom pretekárskej série. Tá by mala začať v roku 2020 a v pláne má podujatia v Európe a na Blízkom východe.

Lamborghini Urus ST-X - disky majú priemer 21 palcovZdroj: Lamborghini

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Lamborghini, Lamborghini Urus

Diskusia (0 reakcií)