Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Land Rover vylepšil svoj Discovery Sport

24.05.2019, 15:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Najmenší model Land Roveru dospel do štádia, kedy prichádza mierna modernizácia. Predstavený bol v roku 2014 a k prvým zákazníkom sa dostal začiatkom roka 2015. Facelift teda prichádza približne v polovici životného cyklu.

  • Tlačiť
  • 0

Dizajn auta sa veľmi nezmenil. Land Rover posunul modelu hranatejšie predné svetlá s možnosťou svietenia LEDkami. Aj tvar denného svietenia je prepracovaný a trochu zložitejší. Výrazných zmien sa nedočkala ani zadná časť. Zadný nárazník je dokonca zjednodušený.

Aj interiér prešiel zmenou, nie je to iba o novom čalúnení, ale automobilka do Discovery Sport doplnila veľký 10-palcový dotykový displej. Pod ním sú dotykové ovládače klimatizácie. Nastavenie teploty a hlasitosti audia ostalo tradičnými kolieskami.

Land Rover Discovery Sport - v ponuke sa objaví aj hybridZdroj: Land Rover

V rámci inovácií prichádza aj možnosť sklopenia zadného operadla v pomere 40:20:40, pričom pasažieri v treťom rade budú mať držiaky nápojov. Vodič zase ocení nové cúvacie kamery s obrazom premietaným aj na spätné zrkadlo a tiež pohľad skrz vozidlo pri prejazde terénom.

Okrem motorov, ktoré v ponuke figurovali doteraz sa pod kapotou objaví aj nový hybrid s 48V. Mild hybrid bude spojený sú štartér-generátorom. Celkový výkon hybridného systému bude 221 kW (300 k).

Zo spektra spaľovacích motorov spoliehajúcich sa iba na svoju vlastnú silu, bez elektrickej energie, bude v ponuke motor TD4 s výkonom 110 kW (150 k) a tiež benzínový agregát dosahujúci 183 kW (243 k).

Land Rover Discovery Sport - interiér prešiel veľkou zmenou stredového paneluZdroj: Land Rover

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Land Rover, Land Rover Discovery

Diskusia (0 reakcií)