Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lego vyrába stavebnicu Bugatti Chiron, má 3 600 dielov

08.06.2018, 14:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Lego už dávnejšie vyrábalo oranžovú stavebnicu Porsche 911 GT3 RS. Nová ponuka série Technic bude obsahovať aj model vytvorený podľa Bugatti Chiron. Set je už aj v predaji a stojí 350 amerických dolárov. Po príchode do Európy je však cena zdvihnutá na 370 eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Bugatti, Lego

Stavebnica obsahuje až 3 699 dielov. Po zložení, ktoré nejakú chvíľu potrvá, bude mať model aj niektoré funkčné časti. Funkčné je otváranie dverí, pohyb volantom sa odzrkadľuje aj na kolesách a dokonca pomocou akéhosi kľúča je možné vysúvať a schovávať zadný spojler.

Fungovať budú aj tlmiče a interiér je spracovaný naozaj detailne, teda na stavebnicu Lego. Zaujímavé je ale až to, že v motore W16 sa pohybujú piesty a pomocou pádel pod volantom sa dá radiť na osemstupňovej prevodovke.

Lego Bugatti Chiron 07Zdroj: Lego

Počas dlhého skladania môžu tí, ktorí hľadajú jednotlivé diely počúvať podcasty, kde sa tvorcovia stavebnice rozprávajú s tvorcami samotného auta. Každá jedna vyrobená sada bude mať naviac špecifický kód a poradové číslo. Tieto sa budú dať použiť na odomknutie nešpecifikovaného obsahu na internete.

Lego Bugatti Chiron 13Zdroj: Lego

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bugatti, Lego

Diskusia (0 reakcií)