Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lexus LS500 Inspiration Series posúva luxus ešte ďalej

10.07.2019, 16:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Lexus ponúka v každom modelovom rade hybridnú alternatívu. A každý modelový rad je luxusnou prezentáciou schopností koncernu Toyota. Avšak pre model LS má aktuálne v zálohe novú špeciálnu sériu, ktorá posúva hranice ešte ďalej.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Lexus

Verzia Inspiration Series bude mať špeciálne lakovanie Deep Garnet a 20-palcové zliatinové disky s mnohými lúčmi a čiernych chrómovým povrchom. Viac vonkajších odlišností nebolo treba, aj keď do čierneho chrómu mohli byť odeté aj ostatné bledé prvky.

Bledý interiér s tmavými kobercami a prístrojovou doskou dýcha luxusom a ten naviac podporujú lišty zo skla Kiriko. Môže to spočiatku znieť ako gýč, ale v interiéri veľkého Lexusu to prekvapivo dobre funguje.

V prípade Inspiration Series bude pod kapotou len prepĺňaný V6 motor bez hybridného ústrojenstva, lebo verzia bude primárne určená pre trh v USA. Práve vďaka tamojšiemu trhu vôbec automobilka existuje. Ten bol impulzom, aby vznikla takáto luxusná značka.

Lexus LS500 Inspiration Series - čierne chrómové disky majú priemer 20 palcovZdroj: Lexus

LS500 dosahuje výkon 310 kW (420 k) a krútiaci moment 600 Nm. Štandardne je vybavený pohonom zadnej nápravy, ale za príplatok môže byť štvorkolkou s medzinápravovým diferenciálom Torsen. V oboch prípadoch zvláda zrýchlenie na stovku pod 5 sekúnd.

Automobilka vyrobí 300 kusov LS500 Inspiration Series. Budú určené len pre jeden trh a v ponuke sa objavia už na jeseň tohto roka.

Lexus LS500 Inspiration Series - interiér má obloženie zo sklaZdroj: Lexus

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Lexus