Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lexus otvoril strechu na modeli LC

26.11.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Japonská automobilka Lexus, luxusná značka Toyoty, predstavila novú verziu svojho veľkého kupé LC. Po koncepte kabrioletu spred pár mesiacov sa podarilo dostať túto karosériu do sériového štádia a na trhu bude už v priebehu budúceho roka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Lexus, Lexus LC

Predok má kabriolet s označením Convertible spoločný s kupé. Zmeny začínajú až na miestach, kde končí čelné okno. Miesto kovovej strechy má kabriolet látkovú skladaciu, ktorá pozostáva zo štyroch vrstiev textílie. Rám strechy je pekne schovaný pod jednotlivými vrstvami, takže nie je vôbec viditeľný.

Strecha funguje až do rýchlosti 50 kilometrov za hodinu, takže na jej pohyb nie je nutné zastaviť auto. Otvorenie trvá 15 sekúnd a zatvorenie zaberie o jednu sekundu dlhšiu dobu. Pre Convertible sa Lexus podujal na vylepšenie klimatizačnej jednotky a tiež pridal fúkanie teplého vzduchu z hlavových opierok na krk.

Oproti kupé má kabriolet zmenené predné odpruženie. To znižuje neodpruženú hmotnosť v prednej časti. Tiež bolo nutné karosériu spevniť rôznymi výstužami, keďže na kupé je kovová strecha štrukturálnym prvkom.

Lexus LC Convertible - otvorený model má prepracovanú prednú nápravuZdroj: Lexus

Najdôležitejšou verziou LC Convertible bude LC500. Tá si stále zachováva osemvalcový motor s objemom 5 litrov a atmosférickým plnením. Dosahuje výkon 351 kW (477 k) a krútiaci moment 540 Nm. Motor je spojený s desaťstupňovou automatickou prevodovkou.

Verzia kabrio bude mať upravený aj výfukový systém tak, aby bol v interiéri ešte lepší zážitok zo zvuku. Lexus však zdôrazňuje, že tento efekt naozaj docielil fyzickou úpravou a nie použitím digitálnych systémov cez reproduktory vozidla.

Lexus LC Convertible - na začiatku bude v ponuke Inspiration SeriesZdroj: Lexus

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Lexus, Lexus LC

Diskusia (0 reakcií)