Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malé elektroautá podstatne zdražejú, budú stáť až 30-tisíc eur

20.01.2019, 14:28 | TASR

Predseda dozornej rady Volkswagenu (VW) Hans Dieter Pötsch pre Welt am Sonntag uviedol, že s prechodom na autá s elektrickým pohonom malé vozidlá podstatne zdražejú.

  • Tlačiť
  • 58

„Ich terajšiu cenovú úroveň sa nepodarí zachovať, keď budú vybavené elektromotormi,“ uviedol H. D. Pötsch. Prvý model auta 1.D koncernu bude stáť okolo 30-tisíc eur.

Tieto autá prinesú ich vlastníkom aj niektoré obmedzenia. Ich dojazd na plne nabité batérie bude len 300 až 400 kilometrov. Bude to podstatne menej ako pri súčasných benzínových alebo naftových motoroch.

Minulý týždeň hovoril o drahších autách aj šéf distribúcie VW Christian Dahlheim. Budú ich zdražovať náklady spojené s dodržiavaním prísnejších noriem na množstvo kysličníka uhličitého vo výfukových plynoch.

Neprehliadnite

Manažér uviedol, že materiálové náklady na jedno auto by mohli vzrásť až o tritisíc eur. A táto suma sa iste prenesie aj do predajnej ceny vozidiel. „V budúcnosti vznikne otázka, či si ľudia s nízkymi príjmami budú môcť kúpiť také vozidlo,“ uviedol v tejto súvislosti predseda.

Dodal, že v budúcnosti nebude nijaká alternatíva k elektroautám. Volkswagen investuje veľké peniaze do batérií pre elektroautá. Koncern má už k dispozícii prvé zariadenie na produkciu spaľovacích komôr.

  • Tlačiť
  • 58

Tagy elektromobilita