Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malé Fiaty dostanú hybridné systémy

15.01.2020, 13:00 | jmr | © 2020 News and Media Holding

Fiat tiež pridáva hybridné modely. A to rovno do svojich najmenších modelov. Nebude to hybrid s možnosťou nabíjania, ale mild hybrid, kde elektromotor je schovaný v štartér-generátore. Je spojený s novým malým motorom.

  • Tlačiť
  • 0

Prvé hybridné modely značky budú tie najmenšie. Jednu z verzií pohonu bude teda tento systém predstavovať v Pande a v 500-vke. Podľa pohľadu budú nerozpoznateľné, ak sa človek nezameria na štítok na kufri.

Práve tieto dva modely sú prvými krokmi Fiaty v jeho stratégii e-Mobility, pričom tento rok ešte pribudne aj plne elektrická verzia modelu 500. Práve 500 Hybrid sa do ponuky dostane už vo februári a v marci príde hybridná Panda.

Základom hybridného systému oboch vozidiel bude nový trojvalcový litrový motor, ktorý nahradí aj 1,2-litrový štvorvalec. Celý systém je práve oproti 1,2-ke až o 45 milimetrov nižšie umiestnený, čo má výrazne zlepšiť jazdné vlastnosti.

Fiat Panda 500 Hybrid - elektromotor pomôže pri akceleráciiZdroj: Fiat

Malý motor má variabilné časovanie ventilov, pričom na každý valec sú tie ventily dva.Elektrickú časť tvorí kombinovaný štartér-generátor, ktorý pri brzdení a spomaľovaní ukladá energiu do 11 Ah batérie a používa ju pri akcelerácii. Systém pracuje s bežným napätím 12 voltov a jeho výkon je 51 kW (70 k).

Oproti 1,2-ke bude mať nový hybrid nižšie emisie a to až o 30 percent.

Fiat Panda 500 Hybrid - hybrid bude mať pekné logoZdroj: Fiat

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Fiat, Fiat 500, Fiat Panda

Diskusia (0 reakcií)