Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malé SUV od Mercedesu, GLB, bude mať až sedem miest

13.06.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Mercedes rozširuje svoju ponuku crossoverov o ďalší model. Je ním GLB a ako napovedá samotné označenie, je prepojené s triedou B. To značí aj platformu s pohonom prednej nápravy a možnosťou štvorkolky.

  • Tlačiť
  • 0

Nový malý model pripomínajúci terénne vozidlá bude mať v interiéri miesto až pre siedmich. Aj napriek základu spoločnému dokonca s triedou A má GLB rázvor väčší až o 12,7 centimetra. Celkovou dĺžkou sa dostáva len na 5-centimetrový rozdiel oproti väčšiemu GLC.

Výzorom sa auto radí do SUV sekcie a najviac celkovými tvarmi pripomína triedu G. Má tiež výrazne hranaté tvary, ktoré však vo väčšej miere zjemňujú zaoblenia. Hranaté tvary, najmä zadnej časti, sú dobrým znamením pre pasažierov v treťom rade sedadiel.

Mercedes-Benz GLB - najskôr príde dvojliter v GLB 250Zdroj: Mercedes-Benz

V prednej časti interiéru je vidno inšpiráciu súčasnými malými modelmi automobilky. Systém MBUX je integrovaný rovnako ako v Áčku a Béčku. Cela prístrojová doska využíva rovnaké prvky a rovnaké tvary. Aj výduchy disponujú rovnakým štýlom a podsvietením ako v ostatných malých modeloch Mercedesu.

Základné verzie GLB budú mať pohon prednej nápravy, ale v ponuke bude aj štvorkolka 4Matic. Ten bude štandardne pri objednaní balíka Off-road Engineering. Z hľadiska pohonných jednotiek je zatiaľ prvou lastovičkou verzia GLB 250, ktorá má dvojliter s výkonom 165 kW (225 k). Ďalšie, aj naftové verzie budú pribúdať postupne.

Mercedes-Benz GLB - MBUX nemá koliesko na ovládanieZdroj: Mercedes-Benz

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mercedes-Benz, Mercedes-Benz triedy GLB

Diskusia (0 reakcií)