Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mercedes má prvé veľké elektrické MPV, je ním EQV

22.08.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Po mnohých malých autách a sedanoch sa elektrický pohon dostáva postupne do iných sfér. Tesla skúša elektrický kamión a Mercedes ho už síce má, ale inak zameraný. Mercedes má najnovšie aj MPV na elektrický pohon.

  • Tlačiť
  • 0

Model EQV bude ideálnou verziou pre osobnú dopravu vo veľkých mestách. Je prvým prémiovým elektrickým MPV. A asi to tak dosť dlho aj ostane, keďže BMW ani Audi nič podobné v ponuke nemajú. Nemajú žiadny základ, na ktorom by sa takéto niečo dalo postaviť.

Vizáž modelu sa zásadne nijako nelíši od klasickej triedy V. Výrazne zmenená je predná maska, ktorá sa približuje k tomu, čo má vpredu aj SUV EQC. Ostatné pripomína Mercedes triedy V po nedávnej modernizácii.

Zaujímavosťou je, že niektoré verzie budú používať na oživenie modelu klasický kľúčik miesto bezkľúčového systému a tlačidla. Celkový dizajn interiéru však odkazuje na koncept rovnakého auta z jarného ženevského autosalónu.

Mercedes-Benz EQV - nabíjací konektor je v prednom nárazníkuZdroj: Mercedes-Benz

V ponuke budú verzie so šiestimi až ôsmimi sedadlami. Batérie neobmedzujú vnútorný priestor, lebo sú umiestnené v podvozku a po bokoch majú špeciálne ochranné prvky. Kapacita batérií je 100 kWh, pričom využiť sa dá 90 kWh.

Motor je jeden vpredu, pričom v nárazníku je aj nabíjací konektor. Výkon agregátu je 150 kW (204 k) a automobilka hovorí o dojazde 400 kilometrov podľa WLTP. Model bude dostupný už v priebehu budúceho roka.

Mercedes-Benz EQV - môže mať 6 až osem miestZdroj: Mercedes-Benz

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mercedes-Benz, Mercedes-benz triedy V

Diskusia (0 reakcií)