Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Mercedes vylepšil triedu S, autonómna zatiaľ nie je

20.04.2017, 05:00 | jmr | © 2017 News and Media Holding

Mercedes triedy S je jedným z tých troch áut, ktoré sa doťahujú a trochu predbiehajú s ponukou najzložitejších a najmodernejších systémov. Reč je o BMW radu 7 a Audi A8 ako konkurencii. Sedmička je stále nová a Audi A8 čaká na jeseň ďalšiu generáciu. Mercedes s faceliftom triedy S posunul možnosti áut zase o kúsok ďalej.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Inovovaný model má, z vizuálneho hľadiska, novú prednú masku chladiča. Teda, úplne nová nie je, ale je z dvanásťvalcovej verzie a prejde aj na šesťvalce a osemvalce. Zásadnejšou zmenou sú predné svetlá. Sú LEDkové, ale sú súčasťou príplatkového LED Intelligent Light System s ultraširokým lúčom, skenovaním povrchu cesty a osvetľovaním zákrut. Do ponuky pribudli aj nové 20-palcové disky kolies.

Omnoho zásadnejšia zmena sa udiala vnútri. Dva displeje už nie sú rozdelené, ale sú pod jedným krycím sklom, ktoré sa tiahne cez celú prístrojovú dosku. Ešte viac zaujme zmena volantu. Dvojramennú verziu Mercedes vymenil za trojramennú. Na dvoch ramenách sú, po vzore najnovšej triedy E, dotykové plochy, ale aj nové posuvné tlačidlá.

Mercedes-Benz triedy S - dvojramenný volant uvoľnil miesto trojramennémuZdroj: Mercedes-Benz

V ponuke pribudnú ak nové obloženia interiéru a tiež nepriame osvetlenie LEDkami, ktoré môže mať jednu zo 64 farieb. Mercedes triedy S predvedie aj systém nazvaný Energizing Comfort, ktorý v desaťminútových cykloch dokáže prispôsobovať parametre klimatizácie, osvetlenia, masáže a vône, aby sa posádka cítila čo najlepšie. Je pravdepodobné, že sa bude snažiť vodiča udržať bdelého.

Ak však vodič zaspí, aktivuje sa Emergency Stop Assist, ktorý zastaví auto. Vylepšení sa dočkalo aj aktívne riadenie a Distance Assist. Nový adaptívny tempomat bude reagovať na limity a spomalí auto aj pred zákrutami a pred križovatkami.

Mercedes-AMG S63 - AMG model prešiel downsizingomZdroj: Mercedes-Benz

Nová verzia triedy S bude mať aj nové motory. Naftové šesťvalce zmenia rozloženie a miesto usporiadanie do V budú radové. Trojlitrový benzínový šesťvalec bude mať výkon 267 kW (362 k), ale v S500 bude menší štvorlitrový osemvalec s dvoma turbami a výkonom 340 kW (463 k). Rovnaký základ bude mať aj S63, ale s výkonom 442 kW (600 k). Práve S63 prinesie novinku, bude mať nový deväťstupňový automat AMG Speedshift MCT. S65 si nechá prepĺňaný motor V12.

Mercedes-Maybach S - zmeny sa nevyhli ani luxusnej verziiZdroj: Mercedes-Benz

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Mercedes-Benz

Diskusia (0 reakcií)