Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mitsubishi modernizuje svoj model Pajero Sport

06.08.2019, 09:30 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Mitsubishi nedávno inovovalo svoj už starší model ASX. Ale pre iné krajiny má dostupné aj ďalšie autá. Model Pajero Sport tiež prešiel modernizáciou. Síce sa na Slovensku nepredáva, ale jeho popularita je značná.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Mitsubishi

Pajero Sport stojí na základoch pick-upu L200 či Triton, podľa konkrétnej krajiny. Aj toto vozidlo využíva štýl dizajnu ako ostatní zástupcovia portfólia. Predná maska nesie názov Dynamic Shield a má ju napríklad aj Outlander a ASX.

Zvonka je Pajero Sport jasne zaraditeľné do ponuky japonského výrobcu. Vnútri prišlo viac zmien. Nový je displej v strede, aj keď má rovnakú veľkosť. A ďalší displej je pred vodičom, ten má uhlopriečku 8 palcov.

Automobilka do interiéru natlačila aj viac materiálov, ktoré sú mäkké na dotyk. Zadným pasažierom zase pribudla zásuvka a porty USB na nabíjanie zariadení. Prístup do kufra zlepší elektrické otváranie s bezdotykovým ovládaním.

Mitsubishi Pajero Sport - vzadu je vidno nové rozmiestnenie prvkov svetielZdroj: Mitsubishi

Bezpečnostnú výbavu pri facelifte obohatia nové asistenčné systémy. Pribudne Lane Change Assist a tiež Rear Cross Traffic Alert. Prvý pomáha pri zmene jazdného pruhu a druhý upozorňuje na pohyb za autom a pri cúvaní z parkoviska.

Pohon modelu má na starosti 2,4-litrový naftový turbomotor, ktorý je prevzatý z pick-upu. Dosahuje výkon 133 kW (181 k) a krútiaci moment 430 Nm. V ponuke bude s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Najnovším prírastkom v ponuke Pajera Sport je rozšírenie trhu o Thajsko. Bude sa vyrábať po boku pick-upu vo fabrike Laem Chabang.

Mitsubishi Pajero Sport - nový stredový displej má rovnakú uhlopriečkuZdroj: Mitsubishi

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mitsubishi

Diskusia (0 reakcií)