Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mitsubishi prináša s konceptom Engelberg Tourer nový plug-in hybrid

13.03.2019, 12:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Koncept Engelberg Tourer od Mitsubishi ukazuje akým smerom sa môže uberať dizajn automobilky v najbližšej dobe. Nebolo by prekvapením, keby s takouto vizážou prišla budúca generácia modelu Outlander.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Mitsubishi

Engelberg Tourer je SUV s tromi radmi sedadiel a výraznými tvarmi. Na prvý pohľad je jasné, že predné svetlomety budú používať LEDky. Ale čo nie je zrejmé hneď je, že na stropnom paneli sú prídavné svetlomety. Tie majú slúžiť v prípade hmly.

Koncept využíva hybridný pohon s možnosťou nabíjania z elektrickej siete. Po nabití na plnú kapacitu má dojazd až 70 kilometrov. Hodnota je už podľa reálnejšieho cyklu WLTP. Podľa neho je celkový dojazd vozidla, vrátane benzínového spaľovacieho motora, až 700 kilometrov. Spaľovaciu časť ústrojenstva tvorí 2,4-litrový benzínový motor, špeciálne navrhnutý pre hybridné použitie.

Mitsubishi Engelberg Tourer - celkový dojazd je 700 kilometrovZdroj: Mitsubishi

Nabíjanie doma nemusí byť len o samotnom nabíjaní. Engelberg Tourer má obojsmerný systém, čo znamená, že dokáže pôsobiť ako generátor pre domácnosť. V prípade výpadku elektrického prúdu tak stačí odpojiť hlavný istič, prepojiť s autom a dom má energiu znova.

Systém napájania domácnosti sprístupní automobilka v Európe už tento rok. O osude konceptu zatiaľ rozhodnuté nie je, ale niektoré prvky dizajnu sa pretavia do reálnych modelov, ktoré Mitsubishi predstaví v nasledujúcej dobe.

Mitsubishi Engelberg Tourer - zatiaľ je len konceptomZdroj: Mitsubishi

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mitsubishi

Diskusia (0 reakcií)