Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mountune použije mobil na zvýšenie výkonu Fiesty ST

27.03.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Mountune je tradičným úpravcom Fordov. Preto sa netreba čudovať, že ani novú Fiestu ST nenechal len tak. Najdôležitejším prvkom úpravy je zvýšenie výkonu. To je možné doladiť cez aplikáciu v mobilnom telefóne.

  • Tlačiť
  • 0

Výkon trojvalca s objemom 1,5 litra, prepĺňaním a vypínaním valca zvýšil Mountune na 166 kW (225 k). Pôvodne má agergát výkon 147 kW (200 k). Nárast zaznamenal aj krútiaci moment. Z pôvodných 290 Nm sa dostal na 340 Nm.

Zlepšenie zaznamenalo zrýchlenie na stokilometrovú rýchlosť. Ubudlo pol sekundy a Fiesta ST m225 ho zvládne za menej ako 6 sekúnd. Pol sekundy ubudlo vo fáze od 50 do 100 kilometrov za hodinu vďaka zvýšenému krútiacemu momentu.

Zvýšenie výkonu je dôsledkom použitia iného sania a výfuku. Najvýraznejšiu úlohu však stále hrá preprogramovanie riadiacej jednotky. To používa Mountune SMARTflash systém. Kombinuje OBDII bluetooth konektor a mobilný telefón.

Systém ponúkne tri nastavenia, ktoré je možné prepínať práve cez aplikáciu v telefóne. Na výber je dokonca aj sériové naladenie. Mountune hovorí, že zvýšenie výkonu nemá vplyv na životnosť a bezpečnosť auta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ford, Ford Fiesta

Diskusia (0 reakcií)