Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Naftové športovanie pokračuje, aj Audi S4 bude mať vznetový motor

06.05.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi sa za naftové motory nehanbí. Posúva ich aj do športových verzií svojich modelov. Všetko odštartoval model SQ5. Po ňom nasledoval podobný šok v prípade S6 a S7. Pre S5 už to tak zásadné prekvapenie nebolo a teraz už príchod S4 s naftovým motorom môže byť očakávateľný.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Audi, Audi A4

Výraznejšie tvarovanie sa tiež dá čakať, S4 aj S4 Avant získali trochu ostrejšie rysy v prednej časti. Za nimi stojí úprava nárazníka a trochu iná maska chladiča. Vzadu je v spodnej časti nárazníka difúzor a štyri koncovky výfuku.

Kapota však nebude ukrývať vysokootáčkový benzínový motor, ale naftový trojliter so šiestimi valcami usporiadanými do V. Jeho základ je rovnaký ako v ostatných S modeloch značky, ale najbližšie je ku tej verzii, ktorá poháňa S5.

Audi S4 - aj vnútro je športovejšieZdroj: Audi

V prípade S4 má výkon 255 kW (346 k) a krútiaci moment až 700 Nm. Tak ako v ostatných použitiach, aj tu bude ľahkým hybridom. Dokáže znížiť spotrebu nafty až o 4 decilitre na sto kilometrov. S ním sedan, ktorý má hmotnosť 1855 kilogramov zvládne šprint na stovku za 4,8 sekundy. Ťažšie kombi potrebuje o desatinu sekundy viac.

Maximum bude obmedzené na 250 kilometrov za hodinu. Európa však bude jedinou časťou sveta, kde bude S4 naftovým modelom. Na iných trhoch bude mať benzínový šesťvalec s výkonom takmer rovnakým, ale s krútiacim momentom 500 Nm.

Audi S4 - kombi bude mať tiež 700 NmZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Audi, Audi A4