Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najmenší crossover Mercedesu, GLA, prichádza s druhou generáciou

11.12.2019, 14:15 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Mercedes obmieňa svoje portfólio založené na platforme s primárne predným pohonom. Po A, B a CLA prichádza menší brat GLB, prichádza druhá generácia modelu GLA. A hneď od začiatku bude dostupná aj ako GLA35 AMG.

  • Tlačiť
  • 0

Je teda jasné, že nový Mercedes-AMG GLA35 sa postaví na trhu proti BMW X2 M35i. O podobnom zameraní hovorí pohonná jednotka. Tá má objem dva litre, je umiestnená vpredu naprieč a má aj prepĺňanie.

Výkon dvojlitra sa dostal na 225 kW (306 k) a krútiaci moment dosahuje 400 Nm. Motor je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou s dvomi spojkami. Pre GLA35 AMG je štandardne tiež pohon všetkých kolies 4Matic. To je zárukou dosiahnutia stokilometrovej rýchlosti za 5,1 sekundy.

Verzia AMG bude mať aj výkonnejšie brzdy ako ostatné motorizácie. Vpredu budú kotúče s priemerom 350 a vzadu 330 milimetrov. Dôležitými prvkami budú adaptívny podvozok AMG Ride Control a tiež výfukový systém s klapkami, ktorý sprostredkuje adekvátny zvuk.

Mercedes-Benz GLA - bude jasným konkurentom BMW X2Zdroj: Mercedes-Benz

Všetky verzie GLA budú mať v ponuke plne digitálny panel miesto klasických prístrojov. Tvary interiéru sú podobné ako v ostatných malých autách automobilky a exteriér tiež nikoho nenechá na pochybách do ktorej rodiny toto auto patrí.

Tak ako v triede A bude mať GLA tiež systém MBUX, ktorý využíva na ovládanie dotyky a hlas. Pre verziu AMG je systém obohatený o niektoré funkcie, ktoré pre bežné modely dostupné nie sú. Okrem AMG bude v ponuke aj verzia GLA200 a GLA180d. Postupne sa do portfólia dostane väčšina motorov, ktoré aktuálne pracujú v sesterských modeloch.

Mercedes-Benz GLA - MBUX sa ovláda dotykom a hlasomZdroj: Mercedes-Benz

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mercedes-Benz, Mercedes-Benz triedy GLA

Diskusia (0 reakcií)