Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najnovší Ford Mustang je SUV a dokonca na elektrickú energiu

19.11.2019, 10:10 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Ford predstavil to, o čom sa šepkalo už dlhšiu dobu. Mustang Mach-E je elektrickou verziou známeho modelu, ktorá ponúka výhody karosérie SUV. Stavia sa tak proti niektorým modelom Tesla, ale najmä proti Audi e-tron, Jaguaru i-Pace a Mercedesu EQC.

  • Tlačiť
  • 0

Nová verzia Mustangu bude najkontroverznejšia zo všetkých doteraz predstavených. Nezvyklá karoséria a ešte menej charakteristický pohon vyvolajú veľkú diskusnú rozšírenosť. Na pohľad je jasné, že nový model reálne niečo s Mustangom spoločné má.

Predná časť naozaj pripomína známe športové auto. A vzadu sa tiež niektoré detaily dajú nájsť, ktoré hovoria o príbuznosti. Reálne bude tým autom, ktoré ešte viac rozšíri počty Mustangov na cestách a zároveň dovolí existenciu Mustangu s päťlitrovým osemvalcom, keďže zníži priemerné emisie.

V ponuke bude niekoľko verzií. Najvýkonnejšia bude označená ako Mustang Mach-E GT. Výkon bude mať 342 kW (465 k) a krútiaci moment 830 Nm. Na stovku sa vďaka pohonu všetkých kolies dostane za menej ako 5 sekúnd, ale dojazd ponúkne len na úrovni 400 kilometrov. Verzia GT bude vybavená väčším batériovým blokom, ktorý bude mať 98,8 kWh.

Ford Mustang Mach-E - patrí skôr medzi SUV kupéZdroj: Ford

Pre niektoré verzie bude na výber aj menšia batéria s kapacitou iba 75,7 kWh, ktorá môže byť spojená s pohonom výlučne zadnej nápravy. Omnoho žiadanejšia bude alternatíva s najdlhším možným dojazdom, ktorý sa má pohybovať na hranici 600 kilometrov. Bude mať, samozrejme, batériu s väčšou kapacitou a na pohon použije elektromotor s výkonom 248 kW (337 k) a krútiacim momentom 565 Nm. Verzia s najväčším dojazdom bude mať pohon iba zadnej nápravy.

Prekvapením Mustangu Mach-E je priestrannosť kabíny a tiež dva batožinové priestory. Jeden má objem 100 litrov, to je ten predný. Druhý s objemom 402 litrov je v zadnej časti elektromobilu. Samotný interiér je odlišný od ostatných Mustangov a skôr sa snaží veľkým displejom evokovať niektorých konkurentov.

Ford Mustang Mach-E - veľký displej má systém SYNC3Zdroj: Ford

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ford, Ford Mustang

Diskusia (0 reakcií)