Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová Škoda Scala má veľkosť Golfu

06.12.2018, 22:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Česká automobilka postupne jeden modelový rad odstráni a ďalší pridá. O novom modeli Scala sa nedá celkom hovoriť ako o nástupcovi Rapidu. Bude to úplne nový model, ktorý si zaslúži samostatné miesto v ponuke.

  • Tlačiť
  • 0

Scala bude mať veľkosť takmer ako Volkswagen Golf. Vo všetkých rozmeroch Scala prekonáva hatcbhackovú verziu Rapidu. Dokonca má rázvor 2 649 milimetrov, čo sa pretavilo do ešte štedrejších podmienok na zadných sedadlách. A to už ani v Rapide Spaceback neboli podmienky tragické, skôr naopak.

Použitie priestorovo optimálnejšej platformy MQB A0 umožnilo aj zväčšenie batožinového priestoru. Ten má v základom stave objem 467 litrov. Po sklopení sedadiel sa dá dostať až k hodnote 1 410 litrov. To znamená o 52, alebo 30 litrov viac ako mal Rapid Spaceback.

Samotný dizajn auta je ostro rezaný a posúva súčasné proporcie vozidiel Škoda znova o kúsok ďalej. Niektoré detaily sú zhodné s konceptom Vision RS. Teda tých paralel sa dá nájsť celkom dosť. Avšak pre Scalu sú trochu utlmené, keďže tá už je sériovým vozidlom.

Automobilka naznačuje, že označenie RS je zatiaľ iba pre koncept, Scala túto verziu v pláne nemá.

Škoda Scala - vzadu je až 467 litrov kufraZdroj: Škoda

Kapota bude ukrývať presne to, čo každý očakáva. Základná veľkosť motora bude jeden liter. Litrový trojvalec ponúkne výkon buď 70 kW (95 k), alebo 85 kW (115 k). Prvý spomenutý bude mať päťstupňový manuál a druhý príde so stupňom naviac. Okrem toho bude výkonnejšia verzia pripravená aj so sedemstupňovým DSG, ak by budúci majiteľ chcel niečo, kde nemusí radiť.

Zaujímavejšou alternatívou je 1,5 TSI Evo s vypínaním valcov a výkonom 110 kW (150 k). Ponuka agregátov bude obsahovať aj naftový štvorvalec s objemom 1,6 litra a výkonom 85 kW (115 k). V budúcnosti pribudne aj CNG alternatíva s litrovým trojvalcom a výkonom iba 66 kW (90 k).

Škoda Scala - interiér je jednoduchýZdroj: Škoda

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Škoda, Škoda Scala

Diskusia (0 reakcií)